Senátor Drahoš se postěžoval na nízké důchody: politik říká, že by jeho manželka to sama nezvládla

Senátor a bývalý kandidát na prezidenta Jiří Drahoš promluvil o aktuálním stavu důchodového systému v České republice a řekl, co je nyní největším problémem. Informuje o tom web ceskeduchody.cz.

Drahoš podotkl, že se snaží stárnutí nevnímat, i když věk zastavit nemůže. Kulatiny nevnímá jako nějaký zlom a snaží se o tom nepřemýšlet.

Jiří Drahoš / Zdroj: youtube.com

Politik by byl rád, kdyby stáří mohl strávit bez nemocí a mít možnost starat se sám o sebe. Je si ale vědom, že přijde čas, kdy bude potřebovat pomoc jiných lidí.

Nyní se Drahoš snaží hodně chodit. V minulosti také běhal a měl rád lyžování. To nyní ale musel odložit. Kromě toho senátor pracuje a je stále v kontaktu s lidmi, aby si také udržel ve formě i mozek a duševní zdraví.

Jiří Drahoš / Zdroj: youtube.com

Drahoš je mimo jiné zastánce vicegenerační rodiny a hodně času věnuje svým vnukům. Bere to jako radost života, nikoliv jako nějakou oběť.

Bývalý kandidát na Hrad říká, že nyní v Česku máme velké rozdíly mezi důchody mužů a žen, i když uznává, že penze v poslední době rostou. Jeho manželka pracovala jako knihovnice a její důchod proto není zrovna vysoký. Ženy to mají ještě složitější, když jsou v důchodu bez partnera a musí za vše platit sami.

Jiří Drahoš / Zdroj: youtube.com

Jiří Drahoš dodává, že aktuální sytém často neadekvátně oceňuje lidi, kteří odpracovali celý život, platili daně a pak dostali nízký důchod. Změnit by to mohla reforma, která ale stále nebyla schválená.

Hlavním problémem proto podle politika je to, že penze jsou nízké. „Ale kdybych si představil, že by manželka měla vyžít se svým důchodem sama, tak by to pro ni bylo z ruky do úst,“ uvedl Drahoš.

Jiří Drahoš / Zdroj: youtube.com

Senátor je ale rád, že se kolem seniorů vyvíjí byznys, staví se pro ně domy nebo jsou nabízené různé služby. V minulosti jsme to neměli a o důchodce se vždy musela starat rodina.

Psali jsme:Heidi Janků zůstala před pěti lety sama. Kdo pomáhá zaplnit prázdnotu v jejím srdci: „Eda je parťák, který mě umí rozesmát“

PSALI JSME: ANO DRŽÍ PRVNÍ PŘÍČKU VE VOLEBNÍM PRŮZKUMU: JAK SE UMÍSTILI OSTATNÍ STRANY A KDO MŮŽE ZTRATIT MÍSTO VE SNĚMOVNĚ

PŘIPOMÍNÁME: MINISTERSTVO STANOVILO MAXIMÁLNÍ TEPLOTY V BYTECH V ZIMĚ: JAK NA TO REAGUJÍ TEPLÁRNY A CO HROZÍ ZA PORUŠENÍ VYHLÁŠKY

Share