35 léta Angličanka April Smith se velmi uráží, když ji nazývají “friganem”.

.
Frigany jsou lidi, které žijí a jedí to, co najdou v odpadkovém koši, a April přináší z odpadkových košů jenom to, co muže přinést ji výhodu a výdělek.

.
“Byznys” April se stal natolik výdělečný, že odešla z práci kuchaře na restauraci, a má dostatečně peněz zabezpečení své rodiny.
A začalo všechno z toho, že jednou, Britka uviděla, jak pracovník jednoho obchodu vyhodil do odpadkového koše ohromnou tašku nové kosmetiky.

.
Zboží nezvládli prodat, a rozhodli se takovým způsobem od něho se zbavit. Kdy April přinesla tašku domu, našla v ni kosmetické na sumu 800 euro.
Skoro každý zná, že dnešní ekonomika závisí od provozu zboží. A výrobní cena některé produkci je natolik nízká, že prodavače velkou část zboží proste vyhodí, a uvolňuji místo pro nový.

.
Pro April, která vzrostla v chudé rodině, a dobré ví, co znamená potřeba, vypadá to velmi divokým a nespravedlivým. Mysli si, že lépe oddávat zbytečné zboží nemajetným, než prostě je vyhodit.
Kvůli tomu, žena každý den jezdí po městu, a hledá v odpadkových koších vedle velkých obchodů, a vybírá to, co zvládne prodat, nebo použit sama. Velmi často April oddává nálezy do útulků, nebo odváží nemajetným.

.
Přes sociální sítě prodává té zboží po nízké ceně, nebo mění na jiné.
Jednou žena našla v odpadkovém koši krabičku od drahého mixéru s nástavci pro něho.
Možná, někdo koupil ten mixér za 650 euro, a všechno ostatně vyhodil do odpadkového koši. Na začátku April toho nerozuměla, a silně se rozhořčovala od lidské marnotratnosti, ale teď na to zvykla.

.
Za celou dobu, kdy April chodí po koších, zvládla ušetřit kolem 3 tisíce euro na jídlo pro svoji rodinu. Za půlroku její výdělek se stal 16 tisíc euro.
Ve dnešní době, žena muže si dovolit dovolenou v Thajsku s celou svou rodinou, o kterém už si dávno snila.

.
Vrátit se do práci kuchaře, kterou se zabývala 20 let, April nechce. Říká, že její denní výdělek přináší ji více peněz a radosti, než práce v restauraci.

.