„Spadl jsem na dno“: Richard Genzer prozradil, jak začal ve stánku smažit palačinky

Během epidemie koronaviru mnoho umělců nepracovalo, protože divadla byla zavřená a nikdo v té době nepořádal koncerty. Někteří herci, zpěváci a hudebníci však potřebovali peníze, a tak hledali práci. Richard Genzer k nim patřil, stal se proto kuchařem a smažil palačinky.

Finanční situace herce, moderátora, tanečníka a choreografa se zhoršila po rozchodu s bývalou manželkou, zpěvačkou a herečkou Lindou Finkovou.

Když ale začala epidemie koronaviru, byl na tom ještě hůř, protože si nemohl vydělat. Kvůli přísným opatřením byla zavřena divadla a natáčelo se málo filmů a pořadů.

„Přitom jsem musel leccos poplatit, což mě stálo veškeré úspory, takže jsem opravdu spadl na dno a neměl nic,“ řekl v rozhovoru pro MF Dnes Richard Genzer.

Kamarád mu poradil, že by mohl pracovat ve stánku u Píšťanského jezera. Jeho syn mu řekl, že by mohl smažit palačinky. Po půlročním nicnedělání se rozhodl, že to udělá. Nejprve zavolal mamince, aby mu prozradila recept, a pak ve svém bytě na balkoně začal smažit.

Své první palačinky rozdával dva dny ve stánku zdarma. Byl to skvělý marketingový tah, hodně lidí si poté chtělo tyto francouzské palačinky koupit.

Někteří zákazníci se ho však sarkasticky ptali, jestli to opravdu nejde tak jako dříve. Další lidé, kteří ho poznali, si mysleli, že hraje kuchaře a že u stánku probíhá natáčení. Následující léto zase smažil palačinky ve stánku.

V podobné situaci se tehdy ocitli mnozí jeho kolegové. Genzer jim chtěl pomoci, a tak nabídl, že by mohli pracovat s ním. Všichni však jeho nabídku odmítli. Bylo to neobvyklé, ale Richard je rád, že to prožil a má za sebou zajímavou zkušenost. Teď si může vydělávat nejen jako herec.

PSALI JSME: „TO KOJENÍ MÁM RÁDA“: MAMINKA TŘÍLETÉ DCERKY MONIKA BAGÁROVÁ PROZRADILA, ŽE S KOJENÍM NESKONČILA

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDNÍ ÚSPORNÝ BALÍČEK: CO NA TO ŘÍKAJÍ HELENA VONDRÁČKOVÁ, IVAN VYSKOČIL A VÁCLAV VYDRA

Share