„Spala jsem 2 hodiny denně, 47 let v řadě“ : Tato žena zapřijala 45 sirotků

Kong Zhenlan, 71letá žena z čínské provincie Shanxi, věnovala poslední čtyři desetiletí svého života adopci a výchově sirotků, říká Oddity Central.

Provincie Shanxi, jeden z nejvíce znečištěných regionů na světě, má šestkrát vyšší vrozené vady, než je národní průměr. Děti narozené s vývojovým postižením nemají šanci na výchovu v rodině.

Ve venkovských oblastech nemohou rodiče vychovat dítě se zdravotním postižením, nemluvě o poskytování nezbytné lékařské péče. Děti byly proto hozeny poblíž kostelů, do nemocnic nebo na silnice.

.

Kong Zhenlan žil v okrese Jixian a každý den chodil do práce kolem opuštěných dětí. Jakmile se zastavila a vzala si jednoho z sirotků do náručí; tehdy si uvědomila, že musí něco udělat, aby zlepšila jejich život.

Přesto, že měla mimořádně skromný příjem, začala žena a její manžel Fan Bucheng tyto opuštěné děti adoptovat a vychovávat je jako své vlastní.

Za posledních 47 let přijala 45 sirotků, kteří vyrůstali vzdělaní lidé, stali se lékaři a právníky.

Nejstarší adoptivní dítě je 45 let a nejmladší má 9 měsíců. Dnes její dospělé děti finančně podporují a věnují část svého měsíčního platu, aby pomohly vychovat mladší bratry a sestry, ale na začátku nebyly prakticky žádné peníze.

Celý její plat šel na mléko a proso, a když skončili, hledala jídlo v místních popelnicích.

Skromná žena nedávno v rozhovoru přiznala, že za posledních 40 let spala jen 2 hodiny denně. Asi o půlnoci šla spát, položila své děti a dokončila domácí práce a ráno vstala asi ve 2, aby šla do práce.

Zvykla si na to a řekla, že krátký spánek je malá cena pro děti, aby vyrostly zdravé a šťastné.

Kong Zhenlan vždy věřila, že vzdělání je nejlepším protijedem proti chudobě, a tak se ujistila, že všechny její adoptivní děti dají škole první místo.

Všechny její děti chodily do školy a mnoho z nich později chodilo na vysokou školu.

„Od raného věku věděli, že musí tvrdě studovat,“ říká Kong. „Řekl jsem jim, že je to jediný způsob, jak uspět.“

Vzhledem ke svému pokročilému věku, hrbům a dalším nedostatkům nemá oficiálně povoleno adoptovat více než tři děti. Několik místních úřadů však odmítla žádost o zaslání svých dětí do Státního dětského domova.

Jelikož její jednání nejsou v souladu s pravidly, nemůže od vlády získat finanční dotaci.

.

Na podporu své velké rodiny Kong nabízí akupunkturní léčbu. Kromě toho dostává dary od místních obyvatel, kterých se dotýká její velká láska k opuštěným dětem.

Fan Buchen, manžel Konga, zemřel v říjnu 2018.

Zdraví pro tebe, matko Kong!

Share