Starší pár se znovu sjednotil navzdory zákazu

91letý Walter Willard a jeho manželka, 89letá Jean Willard, spolu žili téměř století. Manželé se během 70 let nikdy nerozlučovali na dlouhou dobu. Stalo se však, že v izolaci způsobené pandemií byli nuceni být odděleně.

Co je rozdělilo?

Zdroj: ifnmu.edu.ua

Před zavedením karantény v New Yorku Jean spadla a poškodila pánevní kosti. V jejím pokročilém věku je taková zlomenina velmi vážným problémem. Žena potřebovala neustálý lékařský dohled a profesionální péči. Ani její manžel, ani jejich dcery takovou péči by nemohli zajistit v domácích podmínkách.

Zdroj: siliconrepublic.com

Jean byla převedena do geriatrického centra Eddie. Walter přicházel za manželkou každý den brzy ráno a opouštěl centrum až pozdě večer. Sestry dokonce začaly zacházet se starším člověkem jako s jedním ze svých pacientů.

Ale samozřejmě, po zavedení omezujících opatření spojených s pandemií, se pár nemohl dál setkávat. Oběma manželům bylo velmi těžké přijmout. Jean, stejně jako Walter, doslova začali tát před očima.

Když se jejich dcery dozvěděly o uvolnění omezení, poslaly vedení geriatrického centra dopis s prosbou o ubytování jejich otce v pokoji Jean. Zaměstnanci centra byli neuvěřitelně dojati tímto dopisem. Navíc všichni viděli jak starší paní trpí bez svého manžela.

Zdroj: newson6.com

Zaměstnanci střediska samozřejmě našli příležitost, aby se Walter přestěhoval do své instituce v pokoji své manželky. Senioři byli nesmírně rozrušení setkáním a byli schopni jenom se navzájem objímat, líbat a utírat slzy.

Zdroj: cbsnews.com

Zdroj: cbsnews.com

Share