„Tady je to, co z toho přišlo“ : Pár prodal všechno, co měli, a investoval své peníze do prázdného prostoru

V roce 2010 si pár koupilo malé město v Americe. Nyní mají svou vlastní poštu, obchody a dokonce i radnici, píše Mind Blowing Facts.

Seznamte se s Wowkondem, malou nezapsanou komunitou ve Washingtonu v USA.

.

Toto místo bylo založeno relativně nedávno: v roce 1898 si 3 bratři uvědomili, že oblast je bohatá na zlato, a rozhodli se zde vybudovat důlní komunitu. Pojmenovali ho po svém rodném městě – Wauconda (Illinois).

Daphne Fletcher pracoval jako návrhář webových stránek v Seattlu a pracoval také jako pokladní v místním obchodě. Tehdy se potkala s tehdejšími majiteli Woukondy.

Setkali se a majitelé projevili zájem o prodej svého města.

.

Daphne zaujala myšlenka mít své vlastní město a přesvědčit její matku Judy, aby se stala finančním partnerem.

V prvních dnech se Daphnein bratr Tim Fletcher přestěhoval do Waucondy, aby pomohl své sestře připravit město, ale oblast byla pro něj příliš venkovská a on odešel a nechal svou sestru samotnou.

Daphne měla zaměstnance, kteří se starali o restauraci, benzínovou pumpu a obchod, ale bylo toho hodně. Daphne to nezvládl.

.

Takže ona a její matka se rozhodli prodat město na prodej na eBay. Jejich první inzerát zůstal bez povšimnutí, ale druhý, na jehož textu pracovali, upoutal pozornost CNN a stal se virovým.

„Proč si koupit dům, pokud můžete vlastnit své vlastní město? Vlastní poštu, vlastní PSČ … předchozí majitel je unavený a připraven odejít do důchodu … velmi nízká cena – jen 9 000 …

Zanechte prosím žádost, pouze pokud s městem zacházíte s náležitým respektem!“

.

Na akci reagovalo 112 kupujících. Nejvyšší nabídku na aukci nabídl jistý David Broadbent.

Ten muž pocházel z Austrálie a musel zaplatit zálohu ve výši 5%, aby uzavřel dohodu s Daphne, ale z neznámých důvodů změnil názor na poslední chvíli.

Daphne prohledal seznam žadatelů a byl zklamán, když žádný z pěti vybraných potenciálních kupců neodpověděl. Už byla zoufalá, ale najednou jí zavolali Maddy a Neil Love.

Pár nemohl uvěřit, že město bylo opět vydraženo, a okamžitě uzavřeli dohodu s Daphne.

.

K „úplnému balíčku“ nemovitostí patřila restaurace, pošta, benzínová pumpa, čtyřpokojový byt a vlastní PSČ 98859.

Pár prodal všechno, co měli, a investoval své peníze do města. Plánovali udělat z Waucondy nejen svůj domov, ale také oblíbenou turistickou atrakci.

Bohužel manželé nepracovali. Brzy získal Neil stabilní, spolehlivou a dobře placenou práci v Severní Dakotě. Museli Waucondu znovu prodat.

Od roku 2015 si tedy může město koupit kdokoli znovu.

.

Bez ohledu na to, jaké je lákavé získat vlastní město, je to velmi zvláštní a poněkud dobrodružný nápad. Má smysl provádět takové nákupy zkušeným obchodníkům, kteří mají prostředky na další rozvoj.

A příběh Waukonda a zejména rodiny Love je příkladem.

Jen si představte: kupujete obrovský prostor s domy, poštou, benzínovou pumpou a obchody. A co uděláte? Budeme muset vše zahodit a nechat podnikat. Jste na to připraveni? A jak přilákat nové obyvatele?

Jak zajistit městu zdroje? Ve skutečnosti si koupíte jen obrovskou letní chatu s budovami.

Pokud tedy takové nabídky uvidíte, domnívejte se, že romantika nákupu nevyhnutelně skončí …

Share