Takovouhle zprávu nejspíš nikdo nečekal: Ve věku 61 let opustilа nás zpěvačka Roxette

Smrt zpěvačky Marie Fredricksonové z kapely Roxette nikdo nečekal. Stalo se to opravdu nečekaně. Švédská zpěvačka dlouhé roky odolávala rakovině, ale teď už nemohla. Právě kvůli této nemoci před lety ukončila kariéru.

Hvězda švédské popu, která v roce 1986 vytvořila společně s Perem Gesslem kapelu Roxette zemřela ráno v pondělí.

.

Marii našli v roce 2002 nádor na mozku. Od té doby svůj boj s rakovinou nezastavila a vydržela celých sedmnáct let.

.

Zpěvačka je známá nejen svým hlasem, ale i svým stylem, zejména neobvyklým účesem z krátkých blond vlasů. O smrti informovali její blízcí.

Marie se dožila pouhých jedenašedesát let. Zámořská média uvádějí, že tuto informaci potvrdil i její muž Mikael Bolyos. Spolu měli dvě děti.

.

Tato skupina se stala velmi populární v devadesátých letech. Po více než dvaceti letech společně vytvořili řadu populárních hitů.

.

Nejpopulárenější písně této skupiny jsou Listen to Your Heart a It Must Have Been Love. Poslední jste mohli slyšet v moderní pohádce Pretty Woman.

.

Nemoc se ale stala překážkou. Maria kvůli tomu musela ukončit kariéru.

Už nemohla pracovat jako dřív, nastalo období intenzivní léčby. Její hudební partner Per Gessle se tehdy věnoval svým osobním hudebním projektům.

.

Došlo k dalšímu sloučení zpěváků dohromady do jedné skupiny. V roce 2001 společně vytvořili desku Charm School.

A příští rok nahráli další album Travelling. Pak se ti dva vydali na poslední společné světové turné.

.

Po turné kapela skončila. Pro zpěvačku bylo velmi těžké vystupovat, netolerovala už takovou zátěž. Navíc začala zapomínat na slova vlastních písní.

Před třemi lety Per Gessl potvrdil, že se její stav neustále zhoršuje. Pak řekl tohle „Potýká se s následky svého léčení. Na jedno oko je už prakticky slepá a nohy jí taky neslouží. Nechodí“.

Share