„Takový jev byl velkým překvapením pro všechny, když se narodilo 16 štěňat“ : Nový světový rekord

Světový rekord je stále daleko, ale úspěch v plemeni je nepopiratelný. A co je zajímavější, bylo to překvapením pro všechny.

.

Irští setři obvykle přinášejí 7-9 štěňátek, a proto veterinární lékařka Louise Weinfieldová neměla podezření, že by její celé oddělení muselo pracovat daleko za jejich směnou.

.

Ale výsledek stojí za to!

.

Judy Framptonová, milenka nově ražené matky, přezdívaná Amelia, měla před narozením podezření, že bude mnoho štěňátek. Proto se obrátila na veterináře, aby si zajistila bezpečnostní pojištění – neztratila.

.

Čtyřletý pes dokonce musel udělat císařský řez, aby získal všechny děti, ale 16 štěňátek – to je hodně! Bohužel, jeden nepřežil, nejmenší a nejslabší, ale teď nic neohrožuje ostatní.

.

Veterináři a majitel psa nejsou bezdůvodně hrdí na výsledky. Kromě záznamu, který je sám o sobě důležitý, vzhled tolika štěňat najednou může hostesku obohatit.

Cena plnokrevného tsutsika dosahuje 1000 EUR, a to i když od renomované rodiny, s rodokmenem, pak není co říci! A tady najednou jeden a půl tuctu krásných dětí.

Dobrý důvod k radosti.

Share