„Takto se nemá vystupovat“: výrok Okamury, že Pekarová Adamová nemá s dětmi osobní zkušenost, byl označen za nevhodný

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v srpnu v Poslanecké sněmovně kritizoval předsedkyni dolní komory Parlamentu a šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou. Mluvil i o tom, že předsedkyně nemá děti, takže nemá osobní zkušenost, a tak neví, že kojenec si nemůže vzít několik svetrů. Mandátový a imunitní výbor Sněmovny označil jeho výrok za „nevhodný“, ale řešit ho nebude. Informuje o tom server iDnes.cz.

Tomio Okamura nesouhlasil s výrokem Markéty Pekarové Adamové, že by si lidé měli v zimě vzít další svetr, kdyby Česká republika neměla dostatek plynu.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Šéf SPD tehdy řekl, že má dítě a vzpomíná, když jeho syn byl ještě miminko. Nedovede si představit, jak by měl svému dítěti nasazovat několik svetrů.

„Nezlobte se na mě, ale vy prostě nemáte tu osobní zkušenost, proto asi můžete říkat takové nesmysly,“ řekl v srpnu Tomio Okamura.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Poslankyni Lucii Potůčkové (STAN) se tento výrok nelíbil, proto podala podnět mandátovému a imunitnímu výboru.

Tomio Okamura pak zareagoval a upozornil, že nemluvil v osobní rovině. Vysvětlil, že hovořil jen o radách Markéty Pekarové Adamové a o svých zkušenostech s výchovou syna.

Helena Válková / Zdroj: youtube.com

„Jasně říkáme, že takto se nemá vystupovat,“ řekla v úterý šéfka mandátového a imunitního výboru Helena Válková (ANO).

PSALI JSME: SPOLU NEBUDE MÍT VLASTNÍHO KANDIDÁTA NA PREZIDENTA: KOALICE PROTO PODPOŘÍ TŘI KANDIDÁTY

PŘIPOMÍNÁME: MUSK NAVRHL, ABY UKRAJINA ZÍSKALA NEUTRÁLNÍ STATUS A ZŘEKLA SE RUSKEM ANEKTOVANÉHO KRYMU: ZELENSKYJ NA TO OKAMŽITĚ REAGOVAL

Share