V Česku pracuje přes 74 tisíc ukrajinských uprchlíků: Mluvčí Úřadu práce sdělila, jak jejich příchod ovlivnil český pracovní trh

Válka na Ukrajině trvá už téměř šest měsíců. Stále do států Evropské unie přicházejí uprchlíci. Nejvíce uprchlíků pravděpodobně přijalo Polsko. Mnoho Ukrajinců ale zamířilo i do České republiky.

Sklad/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Česká Republika musela reagovat náhle a umožnit běžencům bezpečný pobyt v zemí. Tuzemská vláda se postarala i o to, aby uprchlíci měli finanční podporu, zdravotní pojištění, psychologickou podporu a někdy i bezplatné bydlení.

Sklad/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Ihned v březnu Česko přijalo novely zákonů, které umožnili Ukrajincům s dočasnou ochranou vezou na území republiky volný přístup na trh práce.

Sklad/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Využili tuto možnost již více, než čtyřiasedmdesát tisíc ukrajinských uprchlíků. Z toho to počtu asi pětasedmdesát procent jsou ženy. O tom informuje na svých webových stránkách portál zpravy.aktualne.cz.

”Jejich příchod český pracovní trh dosud nijak výrazně neovlivnil,” sdělila zprávu představitelka Úřadu práce Kateřina Beránková. Znalost jazyka jim neumožňuje pracovat na kvalifikovaných pozicích.

Sklad/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Proto nabídka trhu práce nyní má skoro o sto tisíc pracovních míst míň, které byly dlouhodobě neobsazené.

ČTĚTE TAKÉ: “ZÍSKAT VLASTNÍ OBJEKT“: LIPAVSKÝ CHCE KOUPIT NOVÉ PROSTORY V KYJIVĚ PRO ČESKOU AMBASÁDU. KOLIK BUDOVA BUDE STÁT

PSALI JSME: EVROPSKÁ KOMISAŘKA: VÍCE NEŽ 8 MILIONŮ UKRAJINSKÝCH UPRCHLÍKŮ BYLO NUCENO SE PŘESTĚHOVAT DO ZEMÍ EU

Share