“Získat vlastní objekt“: Lipavský chce koupit nové prostory v Kyjivě pro českou ambasádu. Kolik budova bude stát

Minulý měsíc ministr zahraničí Jan Lipavský osobně navštívil Kyjiv. Dojel tam společně s českým diplomatem, bezpečnostním analytikem a pravou rukou premiéra pro otázky bezpečnosti a zahraničních vztahů Tomášem Pojarem.

Jan Lipavský/Zdroj: YouTube

Lipavský a Pojar, mimo jiné věci, měli na starosti a řešit přestěhování českých diplomatů v hlavním městě Ukrajiny. Prozatím čeští diplomaté v hlavním městě válčícího státu úřadují v samotném centru v pronajaté budově.

Tomáš Pojar/Zdroj: YouTube

Do budoucna ale se chtějí přestěhovat do vlastních prostor, které si pořídí. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Jan Lipavský/Zdroj: YouTube

Lipavský prozradil, že již vede diskuze z ukrajinskou stranou ohledně koupi nových prostor. Vztah České republiky a Ukrajiny je nyní velmi těsný a zřejmě by to nebyl problém.

Tomáš Pojar/Zdroj: YouTube

“Naší snahou je získat vlastní objekt,“ sdělil také český šéf resortu zahraničí. Podle mluvčí ministerstva Mariany Wernerové se cena odhaduje na 250 milionů českých korun.

ČTĚTE TAKÉ: NA SETKÁNÍ BABIŠE S VOLIČI DOŠLO K INCIDENTU: JAK NA TO REAGOVALI FIALA A RAKUŠAN

PSALI JSME: MIROSLAV KALOUSEK SE VYJÁDŘIL O ROSTOUCÍ INFLACI: EXMINISTR FINANCÍ ŘEKL, KOHO NEJVÍCE OHROŽUJE A JESTLI POMOC VLÁDY JE DOSTATEČNÁ

Share