V lednu se zvýší důchody: o kolik penze porostou po řádné valorizaci

V lednu se čeští důchodci dočkají řádné valorizace a nyní se objevily detaily, o kolik penze porostou. Základní výměra poroste o 140 korun a zásluhová část pak o 5,1 procent. Informuje o tom web ceskeduchody.cz.

Budoucí valorizace se dotkne všech důchodů a základní výměra se tak zvýší z dosavadních 3900 korun na 4040 korun. Procentní výměra se také zvýší a to ihned o 5,1 %- Minimální důchod bude činit 4810 korun.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Průměrná valorizace na začátku roku 2023 dosáhne 825 korun. Penzisté s nižšími důchody ale dostanou přidáno méně a naopak lidé s nadprůměrnými důchody se dočkají větších navýšení.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Důchodci s penzí 12000 korun tak důchod poroste jen o 554 korun. Naopak ihned p 962 korun navíc bude dostávat senior s důchodem 20000 korun.

Všichni lidé, kteří důchody pobírají dostanou oznámení o tom, o kolik se jejich penze po valorizaci zvýší. Spočítat se to také můžete díky kalkulačce, kterou najdete zde.

Důchodci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Valorizace se ovšem bude týkat jenom důchodů uznaných do konce roku 2022. Pokud ho vám uznají až po 1. lednu 2023, navýšení se dočkáte až během další valorizace.

PSALI JSME: BÁRA BASIKOVÁ PO ROZCHODU S PARTNEREM UPŘÍMNĚ PROMLUVILA O SVÉM NEJVĚTŠÍM PŘÁNÍ: NOVOU LÁSKU NECHCE VYHLEDÁVAT

PŘIPOMÍNÁME: FANOUŠCI MAJÍ O JIŘINU BOHDALOVOU STRACH: HEREČKA VŠAK POSLALA NEOBVYKLÝ VZKAZ

Share