„Věřím, že je to začátek nové spolupráce evropských zemí“: Petr Fiala uvedl, že do Prahy dorazí nejvíce světových lídrů v historii

V české metropoli se 6. a 7. října, tedy ve čtvrtek a v pátek, uskuteční první summit Evropského politického společenství. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) dorazí do Česka nejvíce světových lídrů v historii. Informuje o tom CNN Prima News.

Do Prahy by měli dorazit lídři 44 zemí. Podle premiéra to bude poprvé, že v české metropoli bude tolik státníků najednou.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Věřím, že je to začátek nové spolupráce evropských zemí,“ prohlásil Petr Fiala. Předseda vlády na brífinku řekl, že se možná zástupci státu budou scházet dvakrát ročně. Ale zatím je to představa.

Premiér se domnívá, že by to byla skvělá reklama pro naši zemi i pro Prahu. Podle něj už to tak je, protože lídři států přijedou do české metropole.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Petr Fiala chce, aby zástupci států diskutovali a vytvořili rámcovou shodu zemí v určitých oblastech, to je cílem této akce. Evropské země mohou podle něj prosperovat jen v situaci, kdy bude v Evropě mír a lidé se budou cítit bezpečně.

Kromě lídrů členských států Evropské unie byli pozváni také lídři Norska, Islandu, Lichtenštejnska, Švýcarska, Velké Británie, Albánie, Severní Makedonie, Srbska, Kosova, Černé Hory, Bosny a Hercegoviny, Moldavska, Ukrajiny, Gruzie, Arménie, Ázerbájdžánu a Turecka.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Petr Fiala také požádal spoluobčany, aby byli trpěliví a pochopili, že může dojít k určitým dopravním komplikacím kvůli příjezdu zahraničních delegací.

PSALI JSME: VLÁDA SCHVÁLILA NAŘÍZENÍ O ZASTROPOVÁNÍ CEN: PETR FIALA ŘEKL, ŽE SE TO BUDE TÝKAT DOMÁCNOSTÍ I NĚKTERÝCH FIREM

PŘIPOMÍNÁME: ČESKÁ POŠTA OZNÁMILA ZVÝŠENÍ CEN: KDY SE CENY ZVÝŠÍ A ZA CO SI PŘIPLATÍME

Share