Vláda kritizuje prezidenta Miloše Zemana za jeho rozhodnutí vetovat novelu: „Převzal lživou argumentaci opozice“

Vláda navrhla novelu, která by měla snížit státní platby do zdravotnictví. Návrh schválily dvě komory Parlamentu, ale prezident Miloš Zeman se ho rozhodl vetovat. Pokud novela nebude přehlasována, měl by stát dle exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) utratit podstatně více peněz. Informuje o tom CNN Prima News.

Miroslav Kalousek na svém Twitteru napsal, že pokud zákonodárci nechtějí přijít o 1,2 miliardy korun ze státního rozpočtu, museli by se sejít.

https://twitter.com/kalousekm/status/1556577378863878144

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) uvedl, že vláda hodlá přehlasovat prezidentovo veto. Hlava státu podle něj „převzala lživou argumentaci opozice“.

Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) považuje prezidentovo veto za chybu. Dodal, že kvalita a dostupnost lékařské péče není ohrožena, protože pojišťovny mají dostatek peněz. Vládní strany proto chtějí toto veto přehlasovat.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) souhlasila s názorem ministra zdravotnictví. K této situaci se vyjádřil poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL), který napsal, že zdravotníci dlouho čekali na tuto změnu.

Zástupci opozice ale s rozhodnutím prezidenta souhlasili. Podle šéfa SPD Tomia Okamury by podobné kroky vlády mohly zhoršit dostupnost lékařské péče a negativně ovlivnit pracovní podmínky lékařů a zdravotníků.

Bývalá šéfka státní pokladny Alena Schillerová (ANO) na Twitteru napsala, že prezident učinil správné rozhodnutí. Pokud zdravotnictví nedostane 14 miliard korun, bude to podle ní hloupý krok.

PSALI JSME: PENZISTÉ DOSTANOU DOPIS OD MINISTRA JUREČKY: CO CHCE SENIORŮM OZNÁMIT A JAK DŮCHODY POROSTOU

PŘIPOMÍNÁME: „PŘILÉVÁ OLEJ DO OHNĚ“: ROGER WATERS OBVINIL BIDENA, ŽE VÁLKU NA UKRAJINĚ PRODLUŽUJE, MÍSTO ABY ZELENSKÉHO PŘIMĚL K JEDNÁNÍ

Share