„Bereme to jako zkoušku uvolňování opatření“ : Vojtěch o otevření hobbymarketů v Česku

Ve dnešní době epidemii, v celém světu je karanténa. Vláda ČR od 12.března také přijala velké množství opatření, aby ochránit obyvatelstvo České republiky. Ale před velikonočními prázdninami se rozhodla otevřít velké hobbymarkety.

Velká část obyvatelů děkuje vládě za takovou možnost v době karantény. Ale ostatní jsou velmi překvapeni od takového řešení. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že otevření obchodu je testovaní Čechů.

.

V ČR ve dnešní době je karanténa, všichni musejí vyplňovat její pravidla, ale před Velikonocemi se vláda rozhodla začít uvolňovat tuhý a těžký režim. V čtvrtek 9.dubna byly otevřené hobbymarkety, a začal chaos.

Češi ukázali, jak dodržují karanténu, kdy venku je sluníčko a teple počasí. Chtěli nakoupit v hobbymarketéch zahradnické potřeby sazenice. Vedle obchodů nebylo kde zaparkovat auta. Určitě dodržovat bezpečně vzdálenost jeden od druhého lidi také neměli možnost.

.

“Ve všech supermarketech je chaos, lidi začali chodit do hobbymarketu celými rodinami. Stojí blízko jeden k druhému ve frontách, a někteří nemají ani roušku. To otevření hobbymarketu vláda musela udělat po Velikonocích”, – píše Vojtěchu paní Renata.

“Už dávno neviděl takový počet lidi v obchodu. Bylo jich mnohokrát více, než lyžařů v Itálii. Nevím proč vláda přijala takové řešení”, – řekl Miroslav Kalousek.

.

“Na otevření hobbymarketu se stalo peklo. Lidi jdou a jdou tam, a nedodržují pravidla karantény. Dostatečně často čtu maily od malých obchodu, které to téměř zabalili už po 14 dnech. Malý obchody se uzavřely a nemají žádnou podporu od státu”, – napsal předseda Pirátů Ivan Bartoš

.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl: “Rozhodli jsme otevřit této obchody na základě požadavku ministerstva průmyslu. Také epidemie v Česku se šíření koronaviru zmenšilo. Je to nějaká zkouška uvolňování opatření pro obyvatelstvo”.

“Ve dnešní době nás znepokojuji čísla nakažených po Velikonocích. Přesně nevíme, jak otevření hobbymarketu působí na šíření koronaviru. Obchody dál dodržují hygienická pravidla, které stanovila vláda”, – dodal Vojtěch.

.

“Na tě obchody, které budou ignorovat opatření, a nedodržoval všechna pravidla, hygienici budou udělovat velké pokuty. Není to žádný vtip, a je to důležité. A jestli někdo budu ignorovat dál, čekají na nich sankci až 3 miliony korun, možná dvakrát”, – řekl ministr zdravotnictví.

Adam Vojtěch také popřál pěkných prázdnin, a řekl několik doporučení. “Nechoďte do obchodu celou rodinou, prosím vás, není to bezpečně. Musíte dodržovat bezpečně vzdálenost, používat dezinfekci, mýt ruce a hlavně nosit roušku. Ještě jsme nepřekonali koronavirus”, – dodal Vojtěch

.

Share