Vlastimil Válek vyzval lidi s příznaky nákazy koronavirem, aby nechodili k volbám: „Apeluji na všechny, aby zůstali doma“

Covid nezmizel, někteří lidé jsou nyní nemocní, jiní lidé se nakazí. Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) proto vyzval občany, kteří mají příznaky, aby nechodili k volbám, které se budou konat tento pátek a sobotu. Podle něj by tito lidé mohli ohrozit členy volebních komisí a další lidi, kteří přijdou volit.

V posledních dvou letech mohli volit občané, kteří byli v karanténě. V roce 2022 už ale toto pravidlo neplatí. Ministr zdravotnictví na svých sociálních sítích vysvětlil, že koronavirus je vysoce nakažlivé onemocnění.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Podle něj kvůli této nemoci byli někteří lidé hospitalizováni a někteří lidé na toto onemocnění dokonce umírají. Vlastimil Válek proto požádal spoluobčany, kteří mají příznaky, aby zůstali doma.

Ministr také připomněl důležitost respirátorů a rozestupů pro lidi starší generace, kteří přijdou volit. Dle zákona však nemohou hlasovat lidé, kteří jsou v izolaci a navíc k nim nemůže přijít komise s urnou.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Nyní je v izolaci zhruba 10 tisíc občanů, kteří mají právo volit.

V roce 2020 a v roce 2021 vláda uspořádala zvláštní způsoby hlasování. Volit mohli například občané, kteří byli v karanténě. Volili i lidé ze svých vozů.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Tento měsíc se epidemická situace zhoršuje. Odborníci předpokládají, že v příštích měsících se počty nakažených zvýší.

PSALI JSME: SCHILLEROVÁ SE VYJÁDŘILA K PROJEVU PETRA FIALY: „MÁME V GENECH ZBYTEČNĚ ZA ENERGIE NEUTRÁCET“

PŘIPOMÍNÁME: BARTOŠ A HAVLÍČEK ŘEKLI, JAK DOMA ŠETŘÍ ENERGIE: CO LIDEM ZÁSTUPCI VLÁDY A OPOZICE PORADILI

Share