„Vypadá to fantasticky“ : Jak to je, žít v kmeni starověkého stromu, který je již více než jedno tisíciletí

Stojí za zmínku, že v mnoha starých stromech dříve či později vznikají obrovské dutiny. V těchto dutinách je možné vytvořit skutečnou místnost.

Například v Africe je bar, který se nachází přímo na stromě. Ve Francii je na stejném místě kaple.

Existuje mnoho příkladů. Americký občan však šel nejdále, který vytvořil celý dům v kufru sekvoje. Zajímavé je, že se pro něj všechno ukázalo dobře. Jak to?

.

Jak začala stavba?

Pane Moore, byl v lese, když najednou začal dost vážný vítr a dokonce i bouře. Z tohoto důvodu bylo nutné najít vhodný úkryt.

Po krátkém hledání objevil padlý sekvojový strom. Zjevně tu byl dlouho, protože mu v hlavě vyšel nápad na stavbu domu.

.

Pokud jde o tyto stromy, jsou nejstarší a největší na světě. Nejenom to, sekvoje sekvoje a jeho dřevo, stojí spoustu peněz.

Nejčastěji pěstují takové stromy na tichomořském pobřeží v USA. Pokud jde o tento konkrétní strom, má výšku asi 75 metrů a tloušťku asi 5 metrů.

Díky tomu je strom nejméně 1900 let starý. Moore dostal jen malý kousek dřeva ve vzdálenosti 10 metrů. Faktem je, že hlavní část byla dlouho řezána a byly vytvořeny domy. Z tohoto důvodu byla tato myšlenka již použita.

.

Hlavním rysem domu našeho hrdiny je to, že kmen je ve vodorovné poloze. Navíc existuje speciální mobilní platforma. Muž chtěl cestovat s tímto domem po celé Americe, ale příliš velký, mu nedovolil jít dále než stát.

Stavbu provedli pouze dva lidé, zatímco celý vnitřek stromu byl vyhloubený a zůstaly jen zdi. Za účelem vybavení takového domu to trvalo celý rok.

Co se stalo s muži?

V tomto domě je téměř vše pro pohodlný pobyt, od ložnice, obývacího pokoje, kuchyně po koupelnu. Co se týče tvaru bytu, připomíná kabinu letadla, velmi úzký průchod, po stranách je malé množství nábytku. Moore občas cestoval po státě.

Každý měl možnost podívat se na bydlení za poplatek. Zajímavé je, že uvnitř to říká, co by návštěvníci neměli dělat. Navíc nemůžete jít ani na záchod.

Na samém začátku bylo řečeno, že v dutině je další myšlenka na původní bydlení.

„“Vypadá to fantasticky!“, říkají sousedé. Obyvatel Spojených států vytvořil velmi malou, ale zcela bezplatnou knihovnu pro všechny z pařezu obyčejného topolu. Shora instaloval střechu, dělal kroky uvnitř a tak dále.

Jsou zde skleněné dveře, skrz které je vidět vše, co se děje uvnitř tohoto starého stromu. Každý člověk má možnost vzít si knihu ke čtení nebo přidat něco do knihovny sám.

Žena, která vytvořila tuto knihovnu, nebyla jen tak, protože pracovala s knihami už dlouhou dobu.

Share