WHO zveřejnila nová doporučení: Roman Prymula prozradil, kdo by se měl nechat vakcinovat

Epidemiolog Roman Prymula předpokládá, že nová vlna covidu přijde, podle něj by však neměla být dramatická. Některým lidem proto radí, aby se nechali očkovat. Ve vysílání CNN Prima News promluvil o obměněném postupu, který zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO).

Počty případů nákazy koronavirem v evropských zemích klesají, to znamená, že letní vlna může brzy skončit. Epidemiolog předpokládá, že nová vlna ještě přijde, ale si nemyslí, že by byla dramatická.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Lidé, kteří byli očkováni podle základního schématu, jsou chráněni zhruba ze 40 procent. Ti občané, kteří byli přeočkováni posilující dávkou, jsou chráněni zhruba z 60 procent. Vakcinace často zabraňuje hospitalizaci.

Roman Prymula proto radí některým lidem, aby se nechali vakcinovat. Promluvil o obměněném postupu, který zveřejnila WHO. Doporučuje se, aby se nyní očkovali lidé starší 60 let, lidé se zdravotním rizikem a také zdravotníci.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Změnili také cíl proočkovanosti ze 70 až na 100 procent,“ řekl Roman Prymula. Nyní epidemiolog vakcinaci mladým lidem nedoporučuje, protože je potřeba, aby zůstalo dostatečné množství vakcín pro lidi z rizikových skupin.

Dodal, že nyní je vhodná doba, pokud se lidé chtějí nechat očkovat kombinovanou vakcínou proti koronaviru a chřipce. Podle něj je jedna varianta schválená. Nemyslí si ale, že nové vakcíny budou k dispozici příští měsíc, občané si budou muset ještě chvíli počkat.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Někteří lidé stále nosí respirátory a bývalý ministr zdravotnictví řekl, že je to účinné. „Účinnost ale není dramatická, je na úrovni 11 procent ochrany,“ dodal Roman Prymula. Dříve byla ochrana účinnější, protože předchozí varianty virů se tak rychle nešířily.

PSALI JSME: MILOŠ VYSTRČIL SE DOMNÍVÁ, ŽE NEDÁVAT TURISTICKÁ VÍZA RUSŮM BY BYLO SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ: PŘEDSEDA SENÁTU VYSVĚTLIL PROČ

PŘIPOMÍNÁME: „APETIT VLADIMIRA PUTINA NEZNÁ MEZÍ“: LITEVSKÝ PREZIDENT SE DOMNÍVÁ, ŽE RUSKO MUSÍ BÝT PORAŽENO NA BITEVNÍM POLI

Share