“Většina učitelů chce, aby základní školy zůstaly zavřené do konce školního roku”: Pedagogocká komora

Základní školy by měly zůstat zavřené do konce školního roku. Rozhodli se o tom témeř tři pětiny učitelů a dalších školních pracovníky V Praze, ve spolku Pedagogická komora.

Výuka musí být jenom na dálku. Pedagogická komora si mysli, že ministerstva školství nevyznačili jednoznačně, co je pro ochranu života proti koronaviru povinné, a co je jenom doporučení.

.

11.března kvuli koronavirové epidemie všechny školy byly zavřené. Děti museli studovat jenom dálkově. Ve dnešní době se postupně otevírají.

Od 25.května do školy budou chodit žáci prvního stupně. V omezené míře od června vláda plánuje otevřít školy starším žákům. Ve dnešní době školy navštěvuji jenom žáci deváté třídy.

.

Ale jak říká ministr školství Robert Plaga, dominantní bude výuka na dálku. Pro školy ministerstvo školství s epidemiology udělalo manuály pro snížení riziko šíření koronaviru.

Vedení všech škol bude muset rozdělit děti do skupin po 15 lidi, a udělat tak, aby různé skupiny děti se nepotkávaly.

.

S rozhodnutím vlády, otevřít školy postupně, v Pedagogické komoře se souhlasilo nejméně lidi. 30 % dotázaných si mysli, že běžná povinná výuka musí být obnovena.

12 % učitelů a dalších pracovníků škol si mysli, že ředitele škol musejí samostatně vyřešit, kteří žáci půjdou do školy v nejbližší době.

.

Jediný problém ve školách bude dodržování všech nařízených hygienických pravidel. Těžkým pro školy bude také spojení dálkové výuky, a běžné povinné výuky školních skupin na prvním stupni.

V České republice je přibližně 150 tisíc učitelů. Ve spolku Pedagogická komora počet účastníků je 2800. Spolu vypracovali připomínky k ministerským manuálům, které zaslali do ministerstva, poslancům a senátorům.

.

Také spolek Učitelská platforma řekl, že z návratem žáků do škol budou mít velký problém. Říká také, že ve škole potřebuji rozestupy, a maximální počet děti v 1 skupině 15.

Share