Zamrazování ruského majetku: České úřady se dostávají potíží. V čem spočívá problém

České úřady se dostávají do potíží, když se snaží, vzhledem k aktuálních sankcím, zamrazovat ruský majetek na území České republiky. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Zámek Libá/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Jiří Hylmar, který působí jako šéf finančního analytického úřadu, sdělil, že hlavním problémem je prokázat, že majitel daného majetku je příznivcem Putinova režimu.

Jiří Hylmar/Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Často ruští oligarchy nevystupují před státem jako skutečný majitel, protože majetek přepisují na další osobu, na tzv. bílé koně. Může to být manželka, podřízený nebo další osoba.

Jiří Hylmar/Zdroj: novinky.cz

Podle šéfa finančního analytického úřadu, je jednodušší obstavit konto manželky sankcionované osoby. Zase ale pokud se jedná o příbuzné vztahy, není to tak snadné.

Zámek Libá/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Je těžší třeba prokázat u sourozenců jejich příslušnost k určité politické skupině. „Jeden z dvou bratrů je radikální stoupenec režimu a druhý třeba radikální odpůrce,“ popisuje problém Hylmar.

ČTĚTE TAKÉ: ÚČTY BABIŠE: ZBYNĚK STANJURA OKOMENTOVAL ZHORŠENÍ VÝHLEDU ČR. DO DISKUZE SE PŘIDALA I EXMINISTRYNĚ FINANCÍ SCHILLEROVÁ

PSALI JSME: “VŽDYŤ JE TO PŘECI METODA DIKTÁTORŮ“: PROČ VÍT RAKUŠAN POROVNAL BABIŠE A PUTINA

Share