Zastropování energií: Nová novela se možná dočká úprav. Ministr Kupka připustil, jak se může změnit strop

Vláda během předchozího pracovního týdne mimořádně schválila novelu, která by měla regulovat ceny na plyn a elektřinu pro maloodběratelé, teda pro domácnosti, firmy a živnostníky.

Martin Kupka/Zdroj: YouTube

Šéf ministerstva dopravy České republiky Martin Kupka uvedl, že pravděpodobně se ceny během příštího roku nezmění. Není to ale stoprocentně. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Martin Kupka/Zdroj: YouTube

Možná se dočkáme změn, ale rozhodně se strop nezvýší, ale naopak. „Měnit se to nebude, rozhodně ne nahoru,“ předvedl ministr. Ceny se zastropují na zhruba šesti korunách za kilowatthodinu a plyn na třech korunách za kilowatthodinu.

Martin Kupka/Zdroj: YouTube

Kupka také reagoval na nedávné vyjádření šéfa dopravního podniku Michala Krapince k zdražování jízdenky o 20 procent. Podle ministra dopravy, cena jízdního se opravdu navýší, ale bude pohybovat v rozmezí mezi 10 až 20 procenty.

Michal Krapinec/Zdroj: YouTube

“Zdražení nebude nad rámec inflace,“ ujistil Martin Kupka. Zvýšit ceny ale České dráhy budou muset, protože jim výrazně vzrostou náklady, které budou muset pokrývat příjmem.

ČTĚTE TAKÉ: ZÁSADNÍ PRINCIPY NOVÉ DŮCHODOVÉ REFORMY: EXPERTI PŘEDVEDLI HLAVNÍ PILÍŘE. NA ČEM SE SHODL PORADNÍ TÝM

PSALI JSME: OFICIÁLNĚ NEVYDĚLÁVÁ A MÁ NA ÚČTU STATISÍCE: ORGANIZÁTOR PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE MUSÍ DO SOUDU. JE ZNÁMO, ODKUD MÁ PENÍZE

Share