„Musím platit velké nájemné tchyní za byt“: Co se stalo v rodině ženy

V manželství Markéta žila deset let. S Andrejem se vzali z velké lásky. Za celou tu dobu si byt ale nekoupili.

Manželé/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

– Každý rok jsme měnili byt. Někteří lidé žijí v pronajatém bytě desítky let, ale my jsme pořád měli smůlu. Upřímně řečeno, už jsme byla utahaná z pronajatých bytu. Pak tchyně projevila laskavost a nechala nás bydlet ve svém dvoupokojovém bytě, – vypráví Markéta.

Markéta byla velmi vděčná tchýni, protože jejich rodinný rozpočet už tak netrpěl. Věděli, že teď budou moci ušetřit na hypotéku.

Manželé/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Manželé udělali malou opravu, protože předtím byl byl prázdný. Něco se obnovilo, něco se dokoupilo — a tak se začalo žít. Tam už se rozhodlo o doplnění v rodině. A pak se stalo něco, co nikdo nečekal.

Manžel sbalil věci a odešel. Markéta dlouho plakala a přemýšlela, jak dál. Sama by pronájem neutáhla. Měla tady práci, měnit ji nechtěla, protože jen začala postupovat po kariérním žebříčku. Školka byla blízko a v jiné najít volné místo není tak snadné.

Matka a dvě děti / Ilustrační foto / Zdroj: yaroslav-samoylov.com

Exmanžel rozdělil rovným dílem peníze, které oni ušetřil na první splátku hypotéky. Markéta je dala na účet v bance, aby se nerozešli na nesmysly. Zatímco Markéta přemýšlela a uvažovala, tchyně se sama rozhodla všechno vyřešit.

Matka a děti / Zdroj: abrozzi.com

– Doufala jsem, že nás nechá žít zadarmo. Aspoň pár měsíců, než se postavím na nohy. Nakonec, právě její syn se rozhodl odejít. Tak ne! Říkala, ať se odstěhujeme, protože chtějí ubytovat nájemníky. Řekla jsem jim, že jim zaplatím nájem. Tchán byl proti této myšlence a tchýně dala souhlasila. Žádnou slevu mi neudělala, částku mi oznámila slušnou. Taky mě varovala, že nás vystěhuje při sebemenším zpoždění, – povzdechla si Markéta.

Ředitel nechal Markétu pracovat na dálku. Je pravda, že mírně snížil plat — 25 000 dostala do ruky. Výživné platil manžel. 10 000 pro dvě děti. 20 tisíc každý měsíc dala Alžběta tchyni a zbytek žila. Spíše přežívala.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: KAŽDÝ MĚSÍC ZA MNOU CHODÍ VNUK A BERE MI DŮCHOD: CO MÁM S TÍM DĚLAT

PŘIPOMÍNÁME: CELEBRITY, KTERÉ STÁLE ŽIJÍ SE SVÝMI RODIČI

Share