Zdeněk Svěrák podpořil Petra Pavla a vysvětlil proč: „Uspěl jako organizátor a jako hledač společného názoru“

Zdeněk Svěrák podporuje armádního generála ve výslužbě a bývalého předsedu vojenského výboru NATO Petra Pavla, který bude kandidovat na hlavu státu. Herec a scenárista věří, že generál dokáže sjednotit rozštěpenou společnost.

Petr Pavel zveřejnil na svém Twitteru video, ve kterém mu Zdeněk Svěrák vyjádřil podporu. Herec řekl, že si pamatuje deset prezidentů této země, ale jen jednoho z nich měl rád.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Nyní chce podpořit Petra Pavla. V minulosti už dvakrát podpořil kandidáty na prezidenta a oba tito kandidáti prohráli. Zeptal se proto generála, jestli se toho nebojí. „A on je voják, tak se toho nebál,“ řekl Svěrák.

Známý scenárista a herec doufá, že generál dokáže sjednotit rozdělený národ. Česká společnost je podle něj nyní podobná společnosti americké nebo britské, také je rozdělená a dva tábory se nemohou smířit.

Zdeněk Svěrák / Zdroj: youtube.com

Nyní je těžké období, Česko čelí různým hrozbám. Proto je sjednotitel tím člověkem, kterého země potřebuje nejvíce. Zdeněk Svěrák věří, že Petru Pavlovi se to podaří.

Připomněl, že generál má také zkušenosti ze Severoatlantické aliance. „Uspěl jako organizátor a hlavně jako hledač společného názoru,“ dodal Zdeněk Svěrák.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Předpokládá, že Petr Pavel by se mohl stát druhou hlavou státu, které by si vážil.

Před časem také podpořil generála v jednom videu, ve kterém požádal své kamarády, aby připojili podpis pod kandidaturu exgenerála.

Zdeněk Svěrák / Zdroj: youtube.com

V rozhovoru pro iDnes.cz řekl, že mu nevadí, že Petr Pavel byl kdysi členem Komunistické strany, vnímá to jako chybu v mládí. Když byl scénárista mladý, byl také členem KSČ.

PSALI JSME: JAKÁ BY MĚLA BÝT VÝŠE PRŮMĚRNÉHO DŮCHODU PRO ROK 2023: MINISTERSTVO PRÁCE ZVEŘEJNILO NÁVRH

PŘIPOMÍNÁME: VLASTIMIL VÁLEK VYZVAL LIDI S PŘÍZNAKY NÁKAZY KORONAVIREM, ABY NECHODILI K VOLBÁM: „APELUJI NA VŠECHNY, ABY ZŮSTALI DOMA“

Share