„Zdravotník na JIP. Premiér země“: Andrej Babiš schytal kritiku kvůli respirátoru třídy FFP3, který je určeny pouze pro zdravotníky a je jich v zemi velký nedostatek

Lékaři a veřejnost kritizují Andreje Babiše, že nosí respirátor třídy FFP3, které jsou určeny v první řadě pro zdravotníky na infekčních odděleních a je jich v zemi velký nedostatek.

,

Premiér schytal kritiku za fotografie, na kterých má na obličeji respirátor třetí třídy, který zaručuje nejvyšší úroveň ochrany proti Covid-19.

Těch je však po celém světě akutně málo a jsou určené především pro lékaře a zdravotní sestry.

.

Na tuto situaci upozornil třeba zdravotník z JIP Karel Paták, který se musí obejít rouškou, která je vyrobená podomácku.

Zdůraznil, že používá pletenou roušku v nemocnic, kde se každou chvíli může nakazit a premiér má respirátor na veřejném místě, kde ho vůbec nepotřebuje.

.

„Ten respirátor mohl dostat někdo,“ napsali také pod Babišovým příspěvkem na Facebooku.

Další komentátorka vytkla premiéroví, že používá profesionální zdravotní pomůcky, které by mohl použit nějaký doktor, který na místo toho nosí roušku, kterou ušili dobrovolnici.

.

O víkendu Roman Prymula dokonce uvedl, které typy respirátorů patří jednotlivým profesím.

Podle šéfa krizového štábu trojkové respirátory jsou určeny pro lékaře na JIP a stomatologům, které provádějí své zákroky.

Ostatní lékaře mohou nosit respirátory třídy 2.

.

Tyto pomůcky budou dodávané třeba i prodavačkám a řidičům.

Pro ostatní kategorie stačí roušky a respirátory 1. třídy.

.

Tuto informaci potvrdil také ministr Jan Hamáček, který řekl, že respirátory nejvyšší třídy jsou určeny pro zdravotníky, a ostatní mohou používat dvojky.

.

Čtete také: PROSÍM VÁS, ODPUSŤTE CHYBY NEBO PROBLÉMY. MUSÍME DRŽET PŘI SOBĚ“: TAKOVÉHO ANDREJE BABIŠE JSME JEŠTĚ NEVIDĚLI, PODĚKOVAL VŠEM, OD PRODAVAČEK PŘES ARMÁDU AŽ PO SENIORY

Share