Změna času v Česku: Na jaké změny je třeba dávat pozor

V noci ze soboty na neděli třicátého října začne platit tak zvaný zimní čas. Správně se mu říká čas standardní. Na poslední říjnovou neděli si tak fakticky přispíme o hodinu déle, ve 3:00 se ručičky hodinek posunou na 2:00.

Hodiny/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Hodně lidí ale takovou změnu neakceptují, protože se u nich objevuje únava, nespavost a narušení stálých biorytmu. O tom informuje na svých webových stránkách portál tn.nova.cz.

Hodiny/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Navíc astronomický zimní čas v České republice bude trvat následujících pět měsíců a během jara budou muset lidé zase zažívat negativní dopady kvůli změně času.

Změna přijde i pro cestujících na vlakových spojích. Noční dálkové vlaky Českých drah v noci budou čekat na změnu času. Jinak by cestující neodhadli čas, kdy jejich vlak přijede na nástupiště.

Hodiny/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

“Ranní vlaky pak vyjedou již podle nového času,” informuje obyvatelstvo mluvčí Českých drah Petr Pošta. Autobusová doprava V Praze a ve Středočeském kraji nebude nijak změnou času ovlivněna.

Hodiny/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Nově budou muset se připravit na cesty i řidiče vozidel, jelikož od prvního listopadu platí povinnost změnit pneumatiky na zimní.

ČTĚTE TAKÉ: JAK SE OBCHODY SNAŽÍ SNÍŽIT VÝDAJE ZA ENERGIE: JEDEN OBCHODNÍ ŘETĚZEC SE ROZHODL ZMĚNIT OTEVÍRACÍ DOBU

PSALI JSME: NEZVYKLE TEPLÝ PODZIM V ČR POKRAČUJE: TEPLOTY V POSLEDNÍCH ŘÍJNOVÝCH DNECH MOHOU DOSAHOVAT AŽ 20 STUPŇŮ CELSIA

Share