Molekulární genetik Jan Pačes: Kdy do ČR přijde další vážná vlna covidu

Po ukončení babího léta a s příchodem stabilního chladného počasí rostou obavy obyvatel České republiky, ale i místních odborníků ohledně epidemiologické situaci.

Testování/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Nicméně, podle aktuálních čísel, v tuzemsku žádný nárůst případů nemocných, ani zhoršení epidemiologické situaci se neeviduje. O tom informuje na svých webových stránkách portál seznam.cz.

Nemocnice/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Důležitým ukazatelem je třeba i počet vážně nemocných lidí, kteří potřebují lékařskou pomoc. V Česku je aktuálně hospitalizovaných, podle čtvrtečních dat, 850 pacientů.

Nemocnice/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Molekulární genetik Jan Pačes sdělil, že za nízkými počty nemocných může stát nadprůměrně teplý podzim. Podle něj, skutečná covidová vlna do republiky přijde o něco později.

Nemocnice/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Aktuální epidemiologický stav v zemí pojmenoval odborník za klid před bouří. Prozatím dominantní varianty infekčního koronaviru v Česku nejsou a až se tady začnou šířit, tak právě to bude důvodem k další vlně nemoci.

ČTĚTE TAKÉ: „KORONAVIRUS SE BUDE ŠÍŘIT“: MOLEKULÁRNÍ GENETIK ZVEŘEJNIL SVOU PŘEDPOVĚĎ. KOLIK NAKAŽENÝCH DENNĚ OČEKÁVÁ BĚHEM DALŠÍ SEZONY

PSALI JSME: „ROUŠKY BY SE MĚLY VRÁTIT“: NEJEN COVID PŘINUTÍ VRÁTIT RESPIRÁTORY. JAKÁ DALŠÍ NEMOC SE MŮŽE VRÁTIT DO ČR PODLE PREZIDENTA ČLK

Share