Milan Drobný promluvil o ukrajinských uprchlících: jeho výroky vyvolaly bouřlivé reakce

Koncem února letošního roku Rusko napadlo Ukrajinu, poté miliony Ukrajinců opustily svou zemi, utekly před válkou. Do Česka dorazilo několik set tisíc uprchlíků.

Politici mluví o velké migrační krizi, své názory na to vyjadřují i české hvězdy. Zpěvák Milan Drobný se nedávno pustil do ukrajinských uprchlíků.

Některé jeho výroky byly pro běžence nepříjemné. Píše o tom server Onlyu.cz.

V demokratické zemi mohou lidé otevřeně říkat své názory, ale často říkají podivné věci a někteří lidé i lžou. Milan Drobný nedávno promluvil o ukrajinských uprchlících, ale v jeho případě bylo problémem zobecnění.

Milan Drobný / Zdroj: youtube.com

Zpěvák hovořil o tom, že vidí, jak stát a občané pomáhají Ukrajincům, kteří utekli před válkou. Podle jeho názoru jim pomáháme více než našim seniorům.

Chápe, že pomoc Ukrajincům a Ukrajině je potřebná, je to složitá situace. „Někteří se ale tady už chovají jako prasata,“ řekl Milan Drobný. Prý ví, že někteří „normálně vyžírají“.

Milan Drobný / Zdroj: youtube.com

Prozradil, že naproti jeho domu bydlí sousedka se svým „frajerem“, který podle něj opravuje auta. Je mu 35 let, má Mercedes a dělá melouchy. Zpěvák nechápe, proč se ten chlap nevrací na Ukrajinu a proč nebojuje za svou vlast.

Milan Drobný chce pomáhat, ale prioritou pro něj je pomoc českým seniorům. Tyto jeho výroky vyvolaly bouřlivé reakce.

Milan Drobný / Zdroj: youtube.com

Lze říci, že zpěvák o tom Ukrajinci neřekl téměř nic špatného. Přesto mluvil o uprchlících negativně. Lidé jsou různí, někteří jsou dobří, jiní zlí, někteří tvrdě pracují, jiní nechtějí pracovat. Pokud se někdo choval špatně, tak to neznamená, že všichni ostatní jsou stejní.

Současné krizové období je opravdu těžké, lidé mají obavy o svou budoucnost, nevědí, co bude dál. Češi se ocitli v obtížné situaci, ale problémy některých Ukrajinců mohou být větší.

Milan Drobný / Zdroj: youtube.com

Lidé diskutovali o jeho výrocích na sociálních sítích. Někteří psali, že zpěvák zobecňuje a že lidé, kteří se chovají špatně, jsou všude, v každé zemi. Jeho kritika byla proto podle nich velmi ostrá. Ale někteří uživatelé sociálních sítích s jeho názorem souhlasili.

PSALI JSME: JIŘÍ LANGMAJER ONEMOCNĚL: V RUCE DRŽEL INHALÁTOR A V POZADÍ HRÁLA HUDBA NA ROZLOUČENOU

PŘIPOMÍNÁME: 76LETÁ OBERMAIEROVÁ MÁ OBAVY, ŽE NEBUDE MOCI PLATIT ZA PLYN: „VÁNOČNÍ DÁRKY VŮBEC NENAKUPUJI, NEMÁM NA TO ČAS“

Share