Podle Havlíčka lidé jsou fatálně nespokojení: Fiala trvá na svém výroku, že demonstraci svolaly proruské skupiny

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) trvá na svém vyjádření, že protest v sobotu zorganizovali příslušníci ruské páté kolony. Dodal, že mu někteří lidé říkají, že jsou rádi, že pojmenoval věci pravými jmény. Podle bývalého ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (ANO) byl ale premiérův výrok šílený. Vysvětlil, že na demonstraci přišli lidé, kteří nepodporují kroky vlády. Informuje o tom CNN Prima News.

Premiér trvá na svém výroku, že demonstraci svolaly proruské skupiny. Zopakoval to znovu a dodal, že mluvil o organizátorech, ale ne o lidech, kteří přišli na Václavské náměstí.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Ví, že někteří zástupci vládních stran se vyjadřují mírněji, ale on jako premiér musel věci pojmenovat pravými jmény. Dodal, že někteří lidé mu říkají, že jsou rádi, že to udělal.

Předsedu vlády ale kritizoval místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček. Premiér to podle něj řekl šíleně. Lidé mají obavy o svou budoucnost a nejsou spokojeni s tím, jak vláda jedná.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

„Podstatné je ale to, že lidé nepřišli proto, že je svolal ten či onen, ale proto, že jsou fatálně nespokojení,“ řekl pro CNN Prima News Karel Havlíček. Vláda si podle něj od začátku jara slibuje podporu, úsporný tarif ale schválila teprve nedávno. Podporu navíc potřebují firmy a živnostníci.

Dodal, že nyní jsou v České republice miliony občanů nespokojeny, jsou zklamány a rozhořčeny. „Nejsou to nějací ruští trollové“, jsou to čeští občané, kteří nevědí, jaká bude budoucnost, ale mají strach, že se jejich život zhorší. Petra Fialu kritizoval i šéf poslanců SPD Radim Fiala.

Marian Jurečka / Zdroj: tv.blesk.cz

Premiéra hájili například šéf resortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a místopředsedkyně dolní komory Parlamentu Věra Kovářová (STAN). Jurečka například řekl, že se lidé necítí komfortně a označil organizátory protestu za obdivovatele Putina.

PSALI JSME: FIALA ODMÍTL KOMENTOVAT SPEKULACE VEŘEJNOSTI O ŘEŠENÍ ENERGETICKÉ KRIZE: PREMIÉR ŘEKL, KDY PŘEDSTAVÍ PLÁN VLÁDY

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA DOSTALA DOPIS S OMLUVOU OD BABIŠE ZA VÝROK O „ZAPLACENÝCH DEMONSTRANTECH“: PROČ EXPREMIÉROVI NEVĚŘÍ, ŽE BYL UPŘÍMNÝ

Share