Houbařská sezona pokračuje: Byla zveřejněna mapa ČR, kde se dá najít spousta hub

Houbaři jsou teď určitě spokojení, houbařská sezona pokračuje. Lidé by mohli najít spoustu hub, pokud vědí, kde jsou místa, kde nyní rostou. Píše o tom web TN.cz.

Léto už skončilo a začal podzim, ale houby v lesích stále rostou. Houbaři se vracejí z lesů s plnými košíky a někteří z nich to pak ukazují na sociálních sítích.

Houby / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Houby nyní rostou zejména díky počasí. Houbaři si mohou domů odnést kozáky, křemenáče, babky či klouzky.

Český hydrometeorologický ústav informoval, na kterých místech by nyní měly houby růst. Jedním z takových míst jsou například Orlické hory.

Houby / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na skvělou sklizeň se mohou těšit obyvatelé Ostravy či Českého Krumlova i lidé, kteří žijí na jihu Středočeského kraje, na Vysočině a Šumavě.

Houby začínají nejvíc růst zhruba deset dní po vydatných deštích a následném teplém počasí.

Pravděpodobnost růstu hub / Zdroj: ČHMÚ

Situace je ale v Karlovarském kraji trochu jiná, bylo tam delší dobu sucho, takže houby po bouřkách pravděpodobně začnou růst o něco později. Obyvatelé Ústeckého kraje také zatím velkou sklizeň neočekávají.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA ŘEKL, KDY PŘIJDE CHŘIPKOVÁ EPIDEMIE: EXMINISTR ZDRAVOTNICTVÍ UVEDL, KDO MŮŽE DOSTAT UPRAVENOU VAKCÍNU PROTI KOVIDU

PŘIPOMÍNÁME: PODLE HAVLÍČKA LIDÉ JSOU FATÁLNĚ NESPOKOJENÍ: FIALA TRVÁ NA SVÉM VÝROKU, ŽE DEMONSTRACI SVOLALY PRORUSKÉ SKUPINY

Share