Johana Saudková promluvila o svém důchodu. Řekla, jestli jí vystačí k životu: „Já jsem skromná a byla jsem pracovitá“

Johana Saudková v roce 2015 ovdověla, zemřel její manžel, slavný malíř a komiksový kreslíř Kája Saudek. Dnes je jí 73 let, má vnučku a je to velmi energická žena. Vždy byla pracovitá, kromě toho se chce starat o své blízké. Nyní je důchodkyní a na penzi si nestěžuje. Promluvila o tom v rozhovoru pro portál Českédůchody.cz.

Johana Saudková prožila těžká životní období, přesto zůstává velmi optimistickou ženou. Ráda pracuje a nerada se válí, vstává hned po probuzení. Navíc pravidelně cvičí.

Johana Saudková / Zdroj: tv.blesk.cz

Vdova po Kájovi Saudkovi je již několik let důchodkyní a pobírá důchod. Tvrdí, že je s jeho výší absolutně spokojená. Kdysi pracovala jako zdravotní sestra.

Vysvětlila, že hodně pracovala ve zdravotnictví, takže si teď na svůj důchod nestěžuje. Na druhou stranu ale moc neutrácí. Vzpomíná, že na začátku své kariéry vydělávala málo, ale pak se situace změnila k lepšímu.

Johana Saudková / Zdroj: Česká televize

„Já jsem skromná a byla jsem pracovitá. Já pracuji opravdu celý život v tom zdravotnictví, ke konci té své éry, když jsem se proškolila dalším vzděláváním, měla jsem poměrně vysoké postavení,“ řekla pro České důchody Johana Saudková.

Starala se o svou rodinu, aby se její manžel mohl věnovat umění. Když Kája Saudek vydělal, postavil dům, jejich rodina cestovala atd.

Johana Saudková / Zdroj: tv.blesk.cz

Johana Saudková si uvědomuje, že ostatní senioři, kteří si stěžují, opravdu se svým důchodem strádají. Chápe, že lidé, kteří nemají vlastní bydlení a žijí v nájmu, jsou vykořisťovaní. Penze jí stačí, protože bydlí ve svém domě.

PSALI JSME: „MÁM MÉNĚ PLASTIK NEŽ MANŽEL“: DÁDA PATRASOVÁ PROZRADILA, JAKÉ KOSMETICKÉ A CHIRURGICKÉ ZÁKROKY PODSTOUPILA

PŘIPOMÍNÁME: MONIKA ABSOLONOVÁ SE POCHLUBILA FOTKOU SE SVÝMI SYNY: „TO JSOU FEŠÁCI,“ PÍŠÍ FANYNKY

Share