Slovenská herečka století Emília Vášáryová slaví dnes 81 let: vypadá minimálně o dvacet let mladší. Jak dnes žije

Emília Vášáryová se narodila 18. května 1942, dnes slovenská herečka slaví 81. narozeniny. Už několik let si užívá důchodu, teď má konečně volno a může si odpočinout, snaží se věnovat sama sobě.

Diváci samozřejmě vědí, že Emília Vášáryová ztvárnila roli Vilmy Krausové v legendární komedii z roku 1999 Pelíšky. Kromě toho si zahrála i mnoho dalších rolí.

Emília Vášáryová / Zdroj: youtube.com

Narodila se do učitelské rodiny. V roce 1963 absolvovala studium herectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Už během studia začala hrát ve filmech.

Emília Vášáryová rozhodně patří mezi nejoblíbenější slovenské herečky, ale obdivují ji i čeští diváci. V roce 2001 získala titul Slovenská herečka století.

Emília Vášáryová / Zdroj: youtube.com

Dnes už pro ni kariéra není prioritou, naposledy se před kamerou objevila v roce 2021. Celý život hodně pracovala, ale teď si chce odpočinout. Je již v důchodu, a tak si užívá klidného života.

Herečka je dvojnásobnou maminkou. Syna Tomáše má se svým prvním manželem Ivanem Horským, který pracoval jako sportovní lékař. Jeho dceru Evu přijala za svou. Pár se rozvedl, podle serveru Vlasta.cz si s ním herečka prošla peklem, mohl na ni i vztáhnout ruku.

Emília Vášáryová / Zdroj: youtube.com

Jejím druhým manželem byl kostýmní výtvarník a scénograf Milan Čorba, se kterým si užívala manželského života. Manželům se narodil syn Juraj. Před 10 lety Milan tento svět opustil.

SALI JSME: „MĚL JSEM PAUZU ASI 27 LET“: MICHAL PENK SE OBJEVIL PO LETECH VE SPOLEČNOSTI. JAK DNES ZPĚVÁK VYPADÁ

PŘIPOMÍNÁME: ZDENĚK TROŠKA SLAVÍ KULATÉ 70. NAROZENINY: JAK DNES OBLÍBENÝ REŽISÉR ŽIJE A CO DĚLÁ

Share