Známé osobnosti vyzvaly Babiše k odchodu: co jim vadí na projevech expremiéra

Veřejně známé lidé vyzvali Andreje Babiše, aby se okamžitě stáhl z veřejného života, protože označil přes 2 miliony lidí, kteří volili vládní strany za fašisty a nacisty. Režisér Břetislav Rychlík uvedl, že to tak dál nejde a vytkl expremiérovi, že přísahal na Ústavu sloužit lidem, ale nedělá to. Informuje web idnes.cz.

Rychlík podotkl, že v minulosti rezignoval Mirek Topolánek a to po mnohem nevinnější situaci.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„To jsou fašisti a nacisti, to jsou voliči Spolu a PirSTANu,“ říkal Babiš v Táboře během setkání se svými voliči a dodal, že tyto lidé jsou nebezpeční a měla by proti nim zasáhnout policie.

Signatáři výzvy jsou šokování vyjádřeními Babiše vůči svým oponentům. Podepsali ji Fedor Gál, Jiří Pavel Kafka, Michael Žantovský, Jan Dobrovský, Petr Brod a další.

Břetislav Rychlík také podotkl, že výzvu podepsali lidé, jejichž předci trpěli za nacistického režimu. Kromě toho podobné rétoriku používá nyní Rusko, které provádí vymyšlenou denacifikaci na Ukrajině, kde vraždí nevinné občany.

Signatáři dodávají, že slova Babiše je urážejí a svých chováním štve proti sobě veřejnost.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Bývalý předseda vlády po svém vystoupení začal vysvětlovat, co měl na mysli. Politik prý odkazoval na článek s titulkem Svoboda narušovat mítinky Petra Kolmana z Práva. Narušovat mítinky prý začali právě fašisté v Itálii a nacisté v Německu.

Situace v Táboře dle slov Babiše byla velmi najatá a on zapomněl na článek odkázat. Určitě prý neměl na mysli, že ti lidé jsou nacisté a jen se tak chovají.

PSALI JSME: TY ŠATY BY SLUŠELY SPÍŠE 85LETÉ BABIČCE: JAK STYLISTA ZHODNOTIL MÓDNÍ VKUS PEKAROVÉ ADAMOVÉ

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ VYSTRČIL SE DOMNÍVÁ, ŽE NEDÁVAT TURISTICKÁ VÍZA RUSŮM BY BYLO SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ: PŘEDSEDA SENÁTU VYSVĚTLIL PROČ

Share