Kdo bude příští prezident: Průzkum odhalil, kdo má největší podporu v boji o Hrad

V průzkumu prezidentských voleb stále vede expremiér Andrej Babiš, kterého by volilo 25 % lidí. Ihned za nim se umístil bývalý generál Petr Pavel, kterého podporuje 21 % obyvatel. Ve druhem kole by právě šéfa hnutí ANO porazil. Píše o tom web novinky.cz s odkazem na agenturu Median.

„Na základě rozhodnutých voličů, kteří by přišli k volbám, by zvítězil Petr Pavel (59,5 %),“ uvádí agentura ke druhému kolu prezidentských voleb. Andreje Babiše by volilo jen 40,5 procenta voličů.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Přibližně 25 % lidí ale stále neví, koho bude ve druhém kole volit, pokud do něj postoupí Pavel a Babiš.

Podpora obou kandidátů se téměř nemění a je stejná, jako v předchozím období. Třetí místo v průzkumu obsadili Marek Hilšer a Danuše Nerudová se 7,5 % hlasů. O půl procenta méně má odborář Josef Středula.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Voleb by se dle průzkumu mělo zúčastnit 62,5 % voličů a ještě 7,5 % o tom zvažuje.

Model volby prezidenta – červenec 2022 / Zdroj: median.eu

Je zajímavé, že ani Petr Pavel, ani Andrej Babiš své kandidatury oficiálně neoznámili a očekává se, že to udělají na podzim.

PSALI JSME: „PODLE NÁS JE OHROŽENA BEZPEČNOST“: SCHILLEROVÁ UVEDLA, ŽE ANO POŠLE DOPIS FIALOVI S ŽÁDOSTÍ O VÝMĚNU MINISTRA VNITRA

PŘIPOMÍNÁME: „BYZNYS PŘED LIDMI PŘEDNOST NEDOSTANE“: PETR FIALA UVEDL, ŽE ČESKO JE NA ZIMU PŘIPRAVENO. CHTĚL VYVRÁTIT NESMYSLY

Share