„Podle nás je ohrožena bezpečnost“: Schillerová uvedla, že ANO pošle dopis Fialovi s žádostí o výměnu ministra vnitra

Poslanci hnutí ANO pošlou dopis předsedovi vlády Petru Fialovi, ve kterém ho požádají o odvolání ministra vnitra Víta Rakušana. Důvodem je kontakt předsedy civilní rozvědky Petra Mlejnka s lobbistou Michalem Redlem, který je zapleten do korupční kauzy Dozimetr. Informaci o dopise potvrdila bývalá ministryně financí Alena Schillerová a nevyloučila ani hlasování o nedůvěře kabinetu. Píše o tom web zivotvcesku.cz.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Schillerová říká, že se hnutí ANO nezaměřilo na Víta Rakušana, ale jeho hnutí STAN má jeden průšvih za druhým a je zapleteno do několika kauz. Dle političky jmenování Mlejnka ohrozilo bezpečnost země, protože mnoha léta byl v kontaktu s Redlem, který je prý hlavou mafie.

Pro exministryni je divné, že například ministr Gazdík či ředitel pošty odstoupily i po jednom kontaktu s Redlem. Rakušan ale hájí člověka, který se dlouhodobě s ním setkával, i když údajně šlo o civilní kontakt.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Opozice proto chce poslat dopis Petru Fialovi s žádostí o výměnu Víta Rakušana. „Podle nás je ohrožena bezpečnost této země a já věřím, že předsedovi vlády na ní záleží,“ zdůraznila šéfka poslaneckého klubu ANO.

Pokud ale Fiala Rakušana podrží přebere dle Schillerové zodpovědnost na sebe. Je ale přesvědčená, že si předseda vlády je vědom důsledků svého rozhodnutí.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Vláda během jednání ve středu neshledala důvody pro odvolání šéfa ÚZIS a dle Fialy kabinet obdržel informaci, že Mlejnek sehrál pozitivní roli při objasňování kauzy Dozimetr.

PSALI JSME: JOZEF SÍKELA UVEDL, ŽE STÁT BY V PŘÍPADĚ NOUZE MOHL OMEZIT VYTÁPĚNÍ DOMÁCNOSTÍ: MINISTR VYSVĚTLIL PROČ

PŘIPOMÍNÁME: „SAMA JE Z TOHO NEŠŤASTNÁ“: BABIŠ SE TVRDĚ PUSTIL DO PEKAROVÉ ADAMOVÉ, KTERÁ MU NA KRITIKU IHNED ODPOVĚDĚLA

Share