„Bude se tam prodávat mléko a maso. To bude levnější než všude“: SPD brzy zahájí svou předvolební kampaň a vyjde po Česku s jarmarkem

Hnutí SPD loni pořádalo jarmarky, kde prodejci nabízeli levné potraviny, například maso, máslo, brambory nebo vejce. V letošním roce plánuje opoziční hnutí jednat podobně. Brzy vyrazí za voliči s tradiční staročeskou poutí, Češi budou mít opět možnost koupit si potraviny od českých farmářů. Informuje o tom CNN Prima News.

Hnutí SPD vyrazí za voliči koncem tohoto měsíce. Předvolební kampaň bude s největší pravděpodobností trvat do poloviny září.

Radim Fiala / Zdroj: youtube.com

Podle předsedy poslaneckého klubu SPD Radima Fialy tam farmáři budou prodávat své výrobky. „Bude se tam prodávat mléko a maso,“ řekl Pro CNN Prima News Fiala. Zatím ale přesně neví, kolik budou tyto potraviny stát, ale myslí si, že budou „výrazně levnější než v obchodech a supermarketech“.

Uvedl, že jejich hnutí tam udělá kolotoč, houpačky a balonky pro děti. Bude tam také stánek, kde budou moci lidé podepsat petici proti zdražování.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Dodal, že prodejci tam budou jejich partneři i firmy, které nemají s opozičním hnutím Tomia Okamury nic společného. Tyto společnosti chtějí ukázat své potraviny a prodat je.

Upřesnil ale, že SPD nic neprodává, hnutí pouze požádalo firmy a farmáře, zda nechtějí prodávat své výrobky „vedle nich“.

Radim Fiala / Zdroj: youtube.com

„Zastavíme zdražování“ je jedním z hesel předvolební kampaně SPD. Radim Fiala vysvětlil, že chtějí ukázat, že české firmy a zemědělci mohou za normální ceny vyrábět mléko, sýry, maso. Na českém trhu podle něj klesá množství českých potravin kvůli tomu, jak jednají nadnárodní korporace.

Inflace je nyní velký problém, lidé více platí za potraviny a energie. Poslanec Jan Hrnčíř (SPD) řekl, že levné české potraviny pomohou občanům, a pokud je koupí, tak podpoří české výrobce.

Jan Hrnčíř / Zdroj: youtube.com

Někteří lidé by také chtěli, aby SPD pořádala podobné jarmarky celý rok, nejen před volbami. Poslanec vysvětlil, že zástupci politického hnutí pracují v Poslanecké sněmovně, v zastupitelstvech atd. Mohou svou předvolební kampaň doprovázet podobnými věcmi, ale nemohou to dělat neustále.

PSALI JSME: DO ČESKA SE VRACÍ TROPICKÁ VEDRA: METEOROLOGOVÉ ŘEKLI, JAKÉ BUDE POČASÍ O VÍKENDU A PŘÍŠTÍ TÝDEN

PŘIPOMÍNÁME: SENÁTOR DRAHOŠ SE POSTĚŽOVAL NA NÍZKÉ DŮCHODY: POLITIK ŘÍKÁ, ŽE BY JEHO MANŽELKA TO SAMA NEZVLÁDLA

Share