Do Česka se vrací tropická vedra: Meteorologové řekli, jaké bude počasí o víkendu a příští týden

O víkendu bude opět vedro, teploty se vyšplhají ke 30 stupňům Celsia. V první polovině příštího týdne bude také horko, teploty mohou dosáhnout 34 stupňů. Deště budou jen ojedinělé.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Český hydrometeorologický ústav oznámil, že v pátek bude polojasno místy může pršet. Teploty se přes den budou pohybovat mezi 23 až 28 stupni Celsia. Vítr bude slabý.

O víkendu bude polojasno, místy bude pršet. Kromě toho se očekávají ojedinělé bouřky. Teploty v noci se budou pohybovat mezi 17 až 11 stupni. Denní teploty vystoupají až ke 30 stupňům. Vítr bude také slabý a někdy mírný.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Příští týden bude vedro. Teploty přes den mohou vystoupat až na 34 stupňů. Koncem příštího týdne se ale mírně ochladí, denní teploty se budou pohybovat mezi 22 až 28 stupni. Deště budou spíše ojedinělé.

Meteorologové také varují, že stále hrozí riziko požárů. Požáry mohou vypuknout v severní a západní části Čech a také na Moravě.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Důvodem je sucho, v některých krajích málo pršelo.

https://twitter.com/CHMUCHMI/status/1557985241565913088?cxt=HHwWgICzjdPUiZ8rAAAA

PSALI JSME: MINISTERSTVO STANOVILO MAXIMÁLNÍ TEPLOTY V BYTECH V ZIMĚ: JAK NA TO REAGUJÍ TEPLÁRNY A CO HROZÍ ZA PORUŠENÍ VYHLÁŠKY

PŘIPOMÍNÁME: ZNÁMÉ OSOBNOSTI VYZVALY BABIŠE K ODCHODU: CO JIM VADÍ NA PROJEVECH EXPREMIÉRA

Share