Eva Hudečková oslavila 73. narozeniny: hvězda Sanitky řekla, proč skončila s herectvím

Eva Hudečková byla v minulosti velmi populární herečkou. Fanoušci si pamatují, že v seriálu Sanitka ztvárnila roli doktorky Evy Houdkové, byla velmi krásnou ženou a je krásná i dnes. Před 38 lety však svou kariéru ukončila. Píše o tom web Blesk.cz.

Eva Hudečková / Zdroj: youtube.com

Téměř před čtyřiceti lety se provdala, jejím manželem je houslista Václav Hudeček. Dnes je Eva Hudečková úspěšná spisovatelka. V sobotu 3. prosince oslavila 73. narozeniny.

V roce 1984 hrála v seriálu Sanitka. Na seriál i natáčení ráda vzpomíná, i když všechno nebylo dokonalé. „Každý čas má své slunce i stín,“ cituje Hudečkovou Blesk.cz.

Eva Hudečková a Jaromír Hanzlík / Zdroj: Blesk.cz

Herečku výrazně ovlivnilo to, že natáčení probíhalo v krčské nemocnici. Často viděla, jaké mají lidé zdravotní problémy a že práce lékařů je těžká, věnují se tomu naplno. Tehdy si uvědomila, jak důležité je zdraví a že lidé ho bohužel berou lehkovážně.

Hereckou kariéru ukončila v roce 1984, vysvětlila, že nechtěla, aby někdo „režíroval“ její život. Tehdy životy umělců ovlivňovali straničtí tajemníci. Bývalá herečka říkála, že viděla i některé ponižující scény.

Eva Hudečková / Zdroj: Blesk.cz

„Herectví není svobodné povolání i dnes,“ uvedla Eva Hudečková. Vysvětlila, že herci musí bojovat proti tomu, aby je nikdo nenutil bojovat v bitvách, které nemohou vyhrát a aby se neznemožnili před fanoušky.

Před 38 lety měla problémy jen kvůli šachovnicovému svetru, měla ho na sobě při natáčení některých scén. Byl to prý skrytý symbol kříže.

Eva Hudečková / Zdroj: youtube.com

„Byla z toho velká aféra a osm velkých obrazů, ve kterých jsem hrála, se muselo vystřihnout. To byla jedna z posledních kapek,“ dodala Eva Hudečková. Poté začala odmítat všechny nabízené role, herectví se již nevěnovala.

PSALI JSME: BÁRA BASIKOVÁ POPRVÉ PROMLUVILA O VÁŽNÝCH ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMECH: „VĚŘÍM, ŽE JE TO NA DOBRÉ CESTĚ“

PŘIPOMÍNÁME: ČESKÝ UMĚLEC POLETÍ DO VESMÍRU: KDO BUDE MÍT TAKOVÉ ŠTĚSTÍ

Share