Český umělec poletí do vesmíru: Kdo bude mít takové štěstí

Japonský miliardář Jusaku Maezawa chce příští rok realizovat neobvyklý cíl, plánuje let kolem Měsíce. Hodlá však letět s osmi kreativními lidmi z celého světa. Jedním z astronautů by měl být známý český tanečník a choreograf Yemi A. D. Informuje o tom server TN.cz.

Tato mise se nazývá Dear Moon. Jusaku Maezawa a Yemi A. D. poletí do vesmíru spolu s americkým hudebníkem Stevem Aoki, korejským rapperem TOPem, americkým youtuberem Timem Doddem (Everyday Astronaut) či irskou fotografkou Rhiannon Adamovou.

Yemi A.D. / Zdroj: youtube.com

Dalšími astronauty budou také filmař z USA Brendan Hall, britský fotograf a filmař Karim Iliya a indický herec Dev D. Joshi.

Záložní posádku budou tvořit japonská choreografka a tanečnice Miyu a americká snowboardistka Kaitlyn Farringtonová.

Jusaku Maezawa se svým týmem potenciálních astronautů / Zdroj: dearmoon.earth

Původně chtěl japonský miliardář letět jen s jednou osobou, ale pak svůj plán změnil. Jusaku Maezawa tak koupil „letenky“ do lodi Starship od společnosti SpaceX Elona Muska.

Yemi A. D. je známý český choreograf, tanečník a herec. V roce 1999 založil JAD Dance Company. Spolupracoval se skupinou Charlie Straight, se zpěvákem Benem Cristovao, americkým rapperem Turbo T. Double a rapperem Ye (dříve Kanye West).

Yemi A.D. / Zdroj: youtube.com

Byl moderátorem televizního pořadu ESO na TV Nova a také prvním českým korespondentem pro MTV Europe. Vedl choreografii pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Kromě toho hrál v některých filmech.

Evropská vesmírná agentura si také vybrala jednoho Čecha, který se stal členem záložního týmu astronautů. Jde o vojenského pilota Aleše Svobodu. Termín jeho letu ale zatím není znám.

Psali jsme:Jak se cítí Jiří Krampol po návratu z nemocnice: „Nikdo si nedokáže představit, jak těžké to bylo“

PSALI JSME: „JE ZAMILOVANÁ AŽ PO UŠI“: MONIKA BAGÁROVÁ PRÝ UŽ NENÍ SAMA. KDO JE JEJÍ PARTNER

PŘIPOMÍNÁME: „JEDNÍM DAREM MI VYRAZIL DECH“: DARA ROLINS ŘEKLA, JAK JI PAVEL NEDVĚD PŘEKVAPIL A CO JÍ DAL

Share