Jana Boušková slaví 69. narozeniny: Den po svých narozeninách přišla o manžela

V pondělí slaví Jana Boušková své 69. narozeniny. V minulosti však nějakou dobu neměla důvod k oslavě. 8. května 1982 oslavila 28. narozeniny a druhý den jí zemřel manžel.

Herec Petr Svojtka tragicky zahynul pod jednou z pražských tramvají dne 9. května 1982. V noci se vracel z divadelního baru a údajně vyhledával zábavu a vezl se na spřáhlech mezi spojenými vozy. Bohužel ale neudržel rovnováhu a spadl.

Jana Boušková / Zdroj: youtube.com

Jana Boušková zůstala sama s jejich synem Janem. Smrt manžela byla pro ni velkou ranou. Věděla však, že se o syna musí postarat a vychovávat ho. Byla ráda, že jí pomohla maminka a že tehdy hodně pracovala. „Byla jsem šťastná, že nemusím sedět doma se svými problémy,“ prozradila Boušková pro server Ženy.iPrima.cz.

Byla samoživitelkou a podle ní to bylo těžké období v jejím životě. Rok a půl po smrti manžela začala chodit s kolegou Václavem Vydrou, předtím byli kamarádi, studovali spolu na konzervatoři.

Jana Boušková / Zdroj: youtube.com

Její syn Jan již Václava znal, a tak ho dobře přijal. Ještě v době, kdy byla Jana těhotná, jednou se zastavil v bytě, kde žila s manželem.

„Nabídl mi, že, kdyby můj muž Petr nebyl doma a já bych začala rodit, tak ať mu zavolám, že mě odveze do porodnice. Takže můj syn ho poznal i takhle,“ řekla Boušková.

Jana Boušková a Václav Vydra / Zdroj: youtube.com

Jana Boušková a Václav Vydra letos oslaví 40. výročí vztahu. Vzali se však až v roce 2006.

PSALI JSME: „BYLO TO MOC SMUTNÉ A POZNAMENALO MĚ TO“: MARCELA HOLANOVÁ PROZRADILA, ŽE SE ROZLOUČILA SE SVÝM MILOVANÝM MAZLÍČKEM

PŘIPOMÍNÁME: TEREZA BRODSKÁ SLAVÍ KRÁSNÉ 55. NAROZENINY: „NA ROLI BABIČKY JSEM SE STRAŠNĚ DLOUHO TĚŠILA“

Share