„Už jsme z toho byli unavení: Dcera považovala nás za školku. Jak jsme se zbavili pravidelného navštěvovaní děti a vnoučat“

Bylo mi a mě manželce jen 45 let, když naše dcera porodila svého prvního potomka. Od té doby jsme dědeček s babičkou, kteří se rádi starali o své vnučce. Manželka děti miluje, kvůli čemuž vždy pomáhala dceři.

Prarodiče s vnoučaty/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Byli jsme ochotní hlídat naši vnučku kdykoliv. Dcera to pochopila jinak, a začala nám nechávat své dítě na každé svátky a víkendy. Pak porodila i druhou dceru, kterou také často nechávala u nás.

Hodně času na hlídání jsem neměl, protože tehdy jsem pracoval v teplárně. Měl jsem brzy odejít do důchodu, ale moc jsem nespěchal, protože práci opouštět jsem vůbec nechtěl. Byl jsem velice aktivním dědečkem.

Prarodiče s vnoučaty/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Po několika letech jsem z práce odešel, a v té době dcera měla další porod. Tentokrat porodila dvojčata. Hlídali jsme teď tři vnoučata, protože starší vnučka byla dospěla, a většinu svého času věnovala studiu.

Ale z hlídání jsme byli opravdu unavení. Posledních 20 let jsme většinu našeho času hlídali děti naše dcery, a ta nemohla pochopit, že nechceme to dělat věcně. O víkendu jsme už dávno neodpočívali, protože jsme pořad byli s vnoučaty.

Prarodiče s vnučkou/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Jednou jsme se rozhodli, že máme to zastavit, a během další návštěvy dcery jsme zamkli dveře, a vypnuli veškeré mobily. Když dcera znovu dorazila, tak začala klepat, ale nechtěli jsme jí otvírat.

Později jsme jí zavolali, a řekli jsme, že jsme nebyli doma, a příště by měla varovat před svou návštěvou. Doufáme, že se dcera na tom poučí, a taková situace se nezopakuje.

Prarodiče s vnučkou/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ZAMRAZOVÁNÍ RUSKÉHO MAJETKU: ČESKÉ ÚŘADY SE DOSTÁVAJÍ POTÍŽÍ. V ČEM SPOČÍVÁ PROBLÉM

PŘIPOMÍNÁME: “TEĎ BYCH TAM TRÁVILA KAŽDOU MINUTU”: LUCIE VONDRÁČKOVÁ SE POCHLUBILA SVOU ZAHRADOU

Share