Kvůli ruské invazi utrpělo až 7,5 milionů ukrajinských děti: Volodymyr Zelenskyj prozradil, jak stát jím plánuje pomáhat

Na Ukrajině totální ruské invaze utrpělo 7,5 milionu dětí, mezi jejich naléhavé potřeby patří ozdravení, protetika a sociálně-psychologická rehabilitace. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prozradil, jak stát těmto dětem pomůže.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

„V podmínkách rozsáhlé invaze ruské federace postižené lze považovat za 7,5 milionů ukrajinských dětí, jejich podpora by měla být zajištěna s ohledem na individuální potřeby každého dítěte,“ poznamenal prezident.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

Hlava státu zdůraznil, že v době války jsou porušována všechna práva dítěte, zejména právo na život a ochranu zdraví, právo vyrůstat v rodinném prostředí, v komunitě, v místě jejich původu, právo na vzdělání a rozvoj osobnosti.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

Prezident zdůraznil, že nyní zákon již poskytuje řadu výhod a sociálních záruk pro takové děti. Zejména, je stanoveno pomoc na ubytování, státní cílové podporu pro vysokoškolské vzdělávání, sleva na zotavení a odpočinek, bezplatné stravování v zařízeních školních zařízeních a také psychologická rehabilitace.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „KAŽDÝ V EVROPĚ“: ZELENSKYJ PROHLÁSIL, ŽE VYDÍRÁNÍ RUSKOU FEDERACI ZANECHÁVÁ NEBEZPEČNOU SITUACI NA ENERGETICKÉM TRHU PRO SPOTŘEBITELE EU

PŘIPOMÍNÁME: „POTRAVINOVÁ KRIZE MŮŽE BÝT PŘEKONÁNA“: ZELENSKYJ ŘEKL, JAK PROBÍHÁ VÝVOZ OBILÍ

Share