Klára Cibulková kvůli těžké nemoci bojuje s bolestí: co prozradila herečka

Klára Cibulková za svou kariéru ztvárnila mnoho rolí, hrála v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Gympl či Sestřičky. 47letá umělkyně však od mládí trpí těžkou nemocí. Píše o tom server Super.cz.

Jde o těžkou formu skoliózy, svou diagnózu zjistila, když jí bylo 10 let, s bolestí bojuje i dnes.

Klára Cibulková / Zdroj: youtube.com

Její zdravotní stav se začal zhoršovat, když chodila do první třídy. Nemohla dlouho sedět, takže výuka ve škole pro ni byla problematičtější než pro ostatní děti.

Měla nějakou klekačku, aby seděla u stolu rovně, když něco psala. Samozřejmě to nemohlo úplně změnit situaci, ale její blízcí se o ni starali. Kromě toho musela nosit vysoký korzet.

Klára Cibulková / Zdroj: youtube.com

„To mi vadilo v období dospívání, kdy nabíráte sebevědomí a zajímáte se o kluky,“ řekla Klára Cibulková v pořadu 13. komnata. Styděla se, nenáviděla to, ale snažila se vyléčit.

Když jí bylo 16 let, mohla podstoupit operaci. Rozhodla se ale jinak, chtěla jít studovat na DAMU. Rehabilitace po operaci by byla velmi dlouhá, nemohla by se rok hýbat.

Klára Cibulková / Zdroj: youtube.com

Trpěla bolestmi, ale přesto na operaci nechtěla. Lékaři jí také řekli, že asi nebude mít děti. Pak se začala léčit sama, její stav se zlepšil. Chtěla mít děti a narodil se jí syn Matyáš a dcera Magdalena. S bolestí bojuje i dnes, musí neustále cvičit.

PSALI JSME: KEANU REEVES PROZRADIL, ŽE BYL ZAMILOVANÝ DO KRÁSNÉ KOLEGYNĚ: KDO BYLA JEHO TAJNÁ LÁSKA

PŘIPOMÍNÁME: HANYCHOVÁ PROZRADILA, JAK TO V DNEŠNÍ DOBĚ MÁ S JAROMÍREM SOUKUPEM: PROČ PŘESTALA SDĚLOVAT SPOLEČNÉ FOTO

Share