Klaus vytkl vládě obrovský schodek státního rozpočtu: co bývalý prezident kabinetu Petra Fialy poradil

Exprezident Václav Klaus se pustil do vlády Petra Fialy a vytkl jí chystaný schodek státního rozpočtu. Dle jeho slov kabinet musí lidem vysvětlit, že je potřeba utáhnout opasky. Informuje o tom web novinky.cz.

Klaus uvádí, že schodek ve výši 330 miliard korun není akceptovatelný. Podle politika to ukazuje, že se vláda chová populisticky a nezodpovědně. Nakonec na to prý doplatí občané České republiky, kteří si nemohou sami zvýšit příjmy na rozdíl do politiků.

Václav Klaus/Zdroj: youtube.com

Bývalý prezident zkritizoval ministra financí Zbyňka Stanjuru, který řekl, že vláda nechystá zmrazení výplat pro ústavní činitele. To prý znamená, že jejích platy i přes obrovskou inflaci a deficit rozpočtu porostou. Politik podotkl, že vláda má naopak škrtat výdaje a nepřidávat je.

Klaus řekl, že vláda není v žádné unikátní situaci, protože ekonomická situace v Česku je vždy mimořádná. Exprezident připomněl, že měl také složitou situaci, kdy skončil komunismus a on se stal ministrem ekonomiky. Tehdy prý museli utáhnout opasky, což nyní vláda nedělá.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Politik mimo jiné dodal, že nepodporuje jakékoliv zvyšování daní a situaci to nevyřeší. Stejně tak nepodporuje takzvaný úsporný tarif, který je prý pouze další dávkou od státu, která prohlubuje deficit.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Nakonec Klaus uvedl, že vláda musí lidem vysvětlit, že máme ekonomickou nerovnováhu. To má vést ke škrtům a utahování opasků.

PSALI JSME: „PLÁN B MÁM. PLÁNUJI CELÝ ŽIVOT,“ UVEDL BABIŠ: SCHILLEROVÁ JE PŘESVĚDČENA, ŽE EXPREMIÉR BUDE KANDIDOVAT NA PREZIDENTA

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR JUREČKA ŘEKL, KDY ŽENÁM ZAČNE VÝPLATA VÝCHOVNÉHO ZA DĚTI A O KOLIK SE V PRŮMĚRU ZVÝŠÍ DŮCHODY

Share