„Lékaři mi dávali dva dny života“: Laďa Kerndl popsal svůj boj se zákeřnou nemocí

Laďa Kerndl se začal hudbě věnovat v šedesátých letech minulého století. Jeho doménou je jazz a swing. Zpíval v orchestru, s kapelou a také na amerických výletních lodích. V devadesátých letech se zpěvák vrátil do České republiky a v roce 1994 onemocněl rakovinou hrtanu a pravé mandle. Lékaři si mysleli, že zemře, ale uzdravil se a poté znovu zpíval.

Laďa Kerndl v pořadu Po pravdě na Super.cz prozradil, že podstoupil 28 ozáření, po nichž následovalo 9 měsíců chemoterapie. Pamatuje si, že za poslední měsíc léčby zhubl 32 kilogramů.

Laďa Kerndl / Zdroj: youtube.com

Lékaři si mysleli, že za pár dní zemře. Z toho důvodu zavolali jeho manželku, aby se s ním mohla celá rodina rozloučit. Jeho osmiletá dcera Tereza tehdy stála u jeho postele a myslel si, že by ji rád doprovodil k oltáři.

„Lékaři mi totiž dávali dva dny života, jelikož jsem vlastně umíral hladem,“ prozradil Laďa Kerndl. Měsíc nejedl, dostával jen kapačky.

Laďa Kerndl se svou ženou / Zdroj: youtube.com

Rozhodl se bojovat, i když to bylo velmi těžké. Řekl si ale, že chce uvidět svou dceru u oltáře. Během těch dvou dnů dokázal překonat odpor polykacího systému. Nebylo to snadné, ale spolkl namočený loupák. Poté byl konečně schopen pít a jíst.

Předtím nemohl kvůli takzvané moučněnce konzumovat jídlo ani tekutiny. „Jako by se vám sypala z pusy mouka,“ popsal zpěvák své pocity během nemoci. Neměl čich, chuť a sliny. Situace se naštěstí zlepšila, když začal pít.

Laďa Kerndl / Zdroj: youtube.com

Chtěl jen žít, proto se chtěl vyléčit. Tehdy ani nemluvil, takže nepřemýšlel o tom, že by mohl znovu zpívat. Přesto si po vyléčení vybudoval novou kariéru v Česku.

PSALI JSME: JORGA KOTRBOVÁ SLAVÍ 76. NAROZENINY: PROČ PŘEDSTAVITELKA PRINCEZEN PŘED 20 LETY UKONČILA KARIÉRU

PŘIPOMÍNÁME: „Z VELKÝCH ZVÍŘAT, JAKO JSOU KONĚ ANEBO KRÁVY, MÁM RESPEKT“: LUCIE BORHYOVÁ MILUJE ZVÍŘATA A PROMLUVILA O MAZLÍČCÍCH VE SVÉ RODINĚ

Share