Ministerstvo financí zjistilo vysoké marže na benzín a naftu: kdy je resort může zastropovat a snížit cenu pohonných hmot

Ministerstvo financí během kontrol zjistilo, že některé čerpací stanice stanovily velmi vysoké marže na benzín a místy se stávalo, že rozdíl cen na jednotlivých stanicích byl až 6 korun za jeden litr. Vláda tak nyní uvažuje o zastropování marží a mohlo by se to stát v polovině příštího měsíce. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Na každé stanici řidiči za benzín či naftu zaplatí různou cenu. Například na čerpacích stanicích ONO jeden litr benzínu stál 42,50 Kč, nafty 43,50 Kč. Na benzínce Shell ale ceny jsou téměř o 6 korun vyšší. Na ostatních populárních stanicích jako jsou MOL či OMV ceny pohonných hmot dosahují 48 korun za litr.

Čerpací stanice / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na ministerstvu uvedli, že provedli kontroly a zjistili, že marže jsou výrazně vyšší než tomu bylo v předchozích měsících.

Řidiči říkají, že takové rozdíly v ceně určitě vadí a nikoho to nepotěší. Každý majitel auta určitě pocítil, jak se ceny zvedly. Dle expertů za to mohou velmi vysoké marže, které si určují prodejní stratégové pumpařů.

Benzínka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský uvedl, že za to mohou nadnárodní skupiny, které nemají český původ a uměle udržují vysoké ceny pohonných hmot. Dle jeho slov je potřeba tlačit na šéfa státní kasy.

Tomáš Zdechovský / Zdroj: youtube.com

Mluvčí ministerstva Tomáš Weiss řekl, že ministerstvo tuto situaci kontroluje a uvažuje o zastropování maximální výši marží. Ceny pohonných hmot nyní také reguluje Chorvatsko, Slovinsko nebo Maďarko.

PSALI JSME: „ZASE PO LETECH SPOLU“: TOPOLÁNEK A KALOUSEK PŘIPRAVILI PRO VLÁDU RADY, JAK ZVLÁDNOUT KRIZI A DODRŽET PŘEDVOLEBNÍ SLIBY

PŘIPOMÍÁME: ADAM MIŠÍK A NATÁLIE JIRÁSKOVÁ SI UŽÍVAJÍ DOVOLENOU: MLADÁ MODELKA UKÁZALA SNÍMKY V PLAVKÁCH. JE TO KOČKA

Share