Petr Fiala onemocněl: premiér musel zrušit schůzku s prezidentem

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) se nakazil nějakým virovým onemocněním a z tohoto důvodu zrušil svůj program, který měl naplánovaný na úterý a středu. Informoval o tom mluvčí vlády Václav Smolka.

„Premiér musel zrušit úterní a středeční program kvůli virovému onemocnění,“ řekl Václav Smolka. Pro server iDnes.cz dodal, že nejde o nákazu koronavirem.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Premiér kvůli tomu v úterý nedorazil na jednání Poslanecké sněmovny. Kromě toho Petr Fiala zrušil i schůzku s prezidentem Milošem Zemanem, zámek v Lánech proto nenavštíví.

Hlava státu nedávno v rozhovoru pro MF Dnes uvedla, že by v současné vládě chtěla vyměnit šest ministrů. Možná by to mohlo být jedno z témat, která by mohl prezident s premiérem během schůzky probrat.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Kromě toho kabinet v pondělí schválil státní rozpočet na rok 2023, schodek by měl činit 295 miliard Kč. Politici by asi mohli diskutovat i o rozpočtu.

Předseda vlády se měl v úterý sejít i s odborovými předáky. Chtěli jednat o zvýšení platů ve veřejné sféře pro rok 2023.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Zhruba před půl rokem se Petr Fiala nakazil covidem, z tohoto důvodu byl nucen strávit týden v karanténě. Tehdy také zrušil svou návštěvu Německa.

PSALI JSME: „STÁT MÁ UKÁZAT, ŽE JE SCHOPEN ŠETŘIT NA ENERGIÍCH“: PETR FIALA PROZRADIL, JAK V DOBĚ ENERGETICKÉ KRIZE ŠETŘÍ VLÁDA

PŘIPOMÍNÁME: „NATO ANI V TAKOVÉM PŘÍPADĚ PŘÍMO DO KONFLIKTU NEZASÁHNE“: RUSKO PODLE MEDVEDĚVA MÁ PRÁVO POUŽÍT JADERNÉ ZBRANĚ

Share