„To nemůže udělat zdravý člověk“: Vitalij Kličko promluvil o Putinovi. Řekl, že Ukrajinci nyní chrání životy také Čechů

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko uvedl, že Ukrajinci bojují, aby ochránili svůj domov a budoucnost. Rusové podle něho naopak bojují za peníze a to zásadní rozdíl v motivaci vojáků. Bývalý sportovce dodává, že Ukrajinci nyní chrání životy také Čechů. Informuje o tom web novinky.cz.

Kličko nedokáže předpovědět, jak se válka vyvine, protože boje trvají na frontě dlouhé dva tisíce kilometru a denně tam umírají lidé. Starosta hlavního města je ale přesvědčen, že Ukrajinu válku vyhraje.

Vitalij Kličko / Zdroj: youtube.com

Jako důvod uvádí, že Rusové bojují za peníze a Ukrajinci mají úplně jinou motivaci. To podle něho pomohlo vydržet útoky Ruska již sedm měsíců, i když experti z celého světa tvrdili, že Ukrajina padne po několika dnech nebo týdnech. „Už teď jsme zničili ten mýtus o „nejsilnější armádě na světě,“ podotkl Kličko.

Politik zdůraznil, že ukrajinský voják bojuje za svou rodinu a domov, a proto je připravený bojovat do úplného konce. To je rozdíl s ruskou armádou, kde vojáci jsou motivování pouze penězi.

Vitalij Kličko / Zdroj: youtube.com

Politik také poděkoval České republice za podporu, ale dodal, že Putin chce obnovit sovětské impérium a brousí si zuby na mnoho dalších zemí, včetně České republiky. Je proto důležité pamatovat, že Ukrajina nyní brání i ostatní země Evropy.

Kličko si myslí, že Putin není zdravý, když se rozhodl rozpoutat tak velkou válku v současném světě. „To nemůže udělat zdravý člověk,“ říká kyjevský starosta.

Vitalij Kličko / Zdroj: youtube.com

Politik dodává, že tzv. referenda na některých územích Ukrajiny jsou fejk a postoj ukrajinské vlády se nikdy kvůli tomu nezmění. Kličko uvedl, že na Ukrajině nikdy nebyly konflikty ohledně jazyků nebo národností a je to pouze ruská propaganda.

Nakonec Kličko znovu poděkoval všem Čechům za pomoc a dodal, že Ukrajina nikdy nezapomene na toto přátelství.

PSALI JSME: „JE TO MŮJ ZMAŘENÝ SEN“: OLENA ZELENSKÁ PŘIZNALA, JAKÉ TO JE BÝT PANÍ PREZIDENTOVOU

PŘIPOMÍNÁME: „NATO ANI V TAKOVÉM PŘÍPADĚ PŘÍMO DO KONFLIKTU NEZASÁHNE“: RUSKO PODLE MEDVEDĚVA MÁ PRÁVO POUŽÍT JADERNÉ ZBRANĚ

Share