85letý Petr Nárožný je štěstím bez sebe: zahraje si v nové vánoční pohádce

85letý herec Petr Nárožný si myslel, že už nikdy hrát nebude, protože mu nikdo nové role nenabízel. Teď je ale štěstím bez sebe, zahraje si roli ve vánoční pohádce, kterou bude vysílat Česká televize.

Petr Nárožný / Zdroj: youtube.com

Server Blesk.cz píše, že si Petr Nárožný před časem stěžoval, že nemá práci, protože není mladý herec a nikdo mu nic nenabízí.

Už se smířil s tím, že hrát nebude, že už je jen důchodce. Byl proto rád, když mu tvůrci pohádky Klíč svatého Petra řekli, že chtějí, aby ztvárnil roli krále.

Sára Korbelová / Zdroj: youtube.com

Roli princezny hraje Sára Korbelová. Natáčení probíhá na několika místech, a to na hradě Zvíkov, na zámku Sychrov a také v ateliérech v české metropoli.

Herci to mají těžké, venku je vedro a z kostýmů se mohou svléknoutaž večer.

„V původním scénáři byl král trošku do počtu. A mě to samotného trápilo. Díky Petrovi jsme tu postavu mohli probarvit a udělat ji větší,“ řekl pro Aha! režisér Karel Janák.

Petr Nárožný / Zdroj: youtube.com

Herec rozhodně všechny překvapil, kolegové ho chválí. Nápady si neustále zapisuje na papír a každý den navrhuje něco, co by mohlo pohádku vylepšit.

Kameraman dokonce požádal režiséra, aby si s Petrem promluvil, aby ještě něco vymyslel. Podle režiséra vnesl Nárožný do děje nové myšlenky, rád s ním spolupracuje.

Karel Janák / Zdroj: youtube.com

„Je úžasný, jak ve svém věku dovede pracovat a chápe příběh. Jsem z něj nadšenej,“ dodal Karel Janák.

PSALI JSME: NESVAČILOVÁ PROMLUVILA O LÁSCE, ZRADĚ A NADĚJI: „V KAŽDÉ POHÁDCE JE ČERNOKNĚŽNÍK A PAK PRINC“

PŘIPOMÍNÁME: ROZLUČKA SE SVOBODOU: TAŤÁNA KUCHAŘOVÁ SE TĚŠÍ NA SVATBU

Share