Polsko pracuje na přípravě koncepce, které umožní odmítnout udělení víza Rusům

Polsko pracuje na přípravě koncepce, která umožní odmítnout Rusům udělit víza. Informoval o tom náměstek ministra zahraničí Petr Wawrzyk.

Polská vlajka/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Wawrzyk uvedl, že Polsko prosazuje prodloužení sankcí EU proti Rusku, zejména pozastavení platnosti dohody o zjednodušení vízového provozu pro občany Ruské federace.

Zároveň připustil, že ne všechny země EU s tím souhlasí. „Proti jsou velké členské země včetně Německa, Francie a Nizozemska,“ uvedl Wawrzyk.

Polská vlajka/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Vzhledem k tomu, že není možné překonat odpor těchto zemí k pozastavení platnosti dohody o zjednodušení vízového pohybu pro občany Ruské federace, Polsko pracuje na novém řešení,“ řekl zástupce vedoucího ministerstva zahraničí.

Polské vizum/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dodal, že polská diplomacie již několik týdnů jedná na toto téma s některými členskými státy a poznamenal, že podobný pohled na tyto otázky by měla mít také Litva, Lotyšsko, Estonsko, Česká republika a Slovensko.

Ruský pasport/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „SNAŽÍ SE INTEGROVAT UKRAJINU DO EVROPSKÉ UNIE“: ČÍNA OZNAČILA USA ZA HLAVNÍHO VINÍKA RUSKÉ INVAZE NA UKRAJINU

PŘIPOMÍNÁME: NĚKTEŘÍ UKRAJINCI ZŮSTÁVAJÍ NA UBYTOVNÁCH: PROČ NEHLEDAJÍ JINÉ BYDLENÍ

Share