„Vláda je nejméně kvalifikovaná od listopadu 1989“: Jiří Paroubek kritizoval vládu. Co se mu nelíbí

Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek (dříve ČSSD) kritizuje současnou vládu pod vedením premiéra Petra Fialy (ODS). Podle něj je současný kabinet nejméně kvalifikovaný od roku 1989. Řekl to pro CNN Prima News.

Bývalému premiérovi se rozhodně nelíbí, jak se ministři snaží řešit ekonomickou krizi. Jejich přístup považuje za chabý.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

„Vláda je nejméně kvalifikovaná od listopadu 1989 a možná vůbec v historii Československa,“ řekl Jiří Paroubek. Podle něj ministři nemají potřebné zkušenosti.

Označil je za lidi bez koncepčního myšlení, kteří nechápou, že po určitém kroku se stane několik dalších událostí. Vláda podle něj navíc není efektivní, protože se skládá z pěti stran.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

Myslí si, že Petr Fiala je dobrým moderátorem, ale není člověkem s vizí. Má obavy, že kvůli krizi se do problémů mohou dostat nejen lidé s nízkými příjmy, ale také lidé ze střední třídy.

„Není problém, že dopadne špatně vláda, ale u České republiky už ano,“ dodal Jiří Paroubek. Česko by podle něj muselo z burzy v Lipsku vystoupit, kabinet to ale neučinil.

Vlastimil Tlustý / Zdroj: youtube.com

Vládu kritizuje i bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý (dříve ODS), řekl, že je to vláda národní katastrofy. Podle něj si to čeští občané nezaslouží. „Vláda netuší vůbec nic, ani že se blíží její konec,“ prohlásil Vlastimil Tlustý.

PSALI JSME: MILOŠ ZEMAN JE V NEMOCNICI: MLUVČÍ PREZIDENTA VYSVĚTLIL, CO SE STALO

PŘIPOMÍNÁME: „PODLE NÁS JE OHROŽENA BEZPEČNOST“: SCHILLEROVÁ UVEDLA, ŽE ANO POŠLE DOPIS FIALOVI S ŽÁDOSTÍ O VÝMĚNU MINISTRA VNITRA

Share